Başarılı Kurulum Lenovo Y510p Yosemite

Yayınlamış olduğunuz rehberinde desteği ve biraz kurcalama ile başarılı bir kurulum gerçekleştirmiş bulunmaktayım. 1-2 güne burada kısa bir rehber yayınlayacağım.
Teşekkürler Technopat...

• Model: Lenovo Y510P SLI 750M x 2
  • İşlemci: i7 4700 MQ
  • RAM: 8 GB 1600MHz
  • Ekran kartı: NVIDIA 750M SLI 4GB

Çalışan Donanım:
  • İntel 4600 :Oyun ve grafik programlarında gayet yeterli Test oyunu: F1 2013 - Test Prg: Photoshop
  • HDMI çıkış : Farklı bir harici ekranda denendi. Sadece görüntü testi yapıldı.
  • Bluetooth : Samsung ses sistemi üzerinden müzik dinlendi.
  • SSD 512 GB : Veri transferi ve boot ederken sorun yaşanmadı.
  • Hoparlör : Dahili hoparlör gayet düzgün çalıştı.
  • Ses çıkışı : İphone kulaklığı ile test edildi. Herhangi bir cızırdama görülmedi.
  • Mic : İphone kulaklığı ile test edildi. Gayet başarılı.
  • Ethernet : 100 mb internet kullanıcısıyım ortalama 98 mb almaktayım.
  • Lenovo Cam : Kasmadan görüntü alınmakta denenen program: skype
  • Touchpad :Çalışıyor gayet başarılı 2 parmak testleride yapıldı

Çalışmayan Donanım:
  • Wifi
  • NVIDIA ekran kartları

yosemite_kurulum.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
@myilmazz yaklaşık 1 senedir lenovo y510p olan laptopuma macOSx kurmaya çabalıyorum lakin başarılı olamadım. Lütfen bana ulaşır mısınız. ([email protected]) Eğer başarılı olursam çifte işletim sistemi kurulumu yapmak istiyorum.

Dediğiniz ayarları ve boot argument kısımlarını girerek yükleme Yaptım sistem açıldı . Yalnız usb yi çıkarıp başlattığımda tekrar inject iNtel ve inject Edit seçili ve kernel pm seçili şekilde sistemi açabiliyorum ancak. Aksi takdirde sistem açılmıyor.

Bunun yanında Ethernet sürücümü Ve touchpad imi çalıştıramadım.

Yine ekran Kartımı tanıttım ve animasyonlar filan hızlı akarken açılırken ekranda tarama şeklinde gidip gelme oluyor. Görüntü ayarlarından daha düşük çözünürlüğü Seçtim ve şimdi ekran tamamen simsiyah .Yeniden başlattım hala ekran simsiyah kaldı.Tekrar mı yüklemeliyim ne yapmalıyım ? Lütfen yardım ...

Şimdi tekrar kurdum sistemi bu sefer ekranla oynamadım :) ama sürücülerim hala çalışmıyor @myilmazz

Konu takip. Lenovo Y500 650M SLI...

En kısa zamanda deneyeceğim hatta. Bir diğer arkadaşın tavsiyesi de vardı SLI olan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı