Lenovo Y550p Mac OS X Yosemite Kurulumu

tadalar

Hectopat
Daha önce rehberlerle kuzenimin masaüstüne yosemite kurulumu yapmıştım. Kendi laptopumada istiyorum fakat boot ekranından sonra kurulum ekranı gelmiyor. -v -x komutlarıyla en son gelinen noktayı öğrendim forumdan araştırdıklarım yeterli gelmedi sorunumu çözmüyor. Bir sefer -x graphicsenabler=no denedim olmadı.

Lenovo Y550p
İntel i7 q720 ARK | Intel® Core™ i7-720QM Processor (6M Cache, 1.60 GHz)
Nvidia Geforce GT 240M
Bios InsydeH2O Version 1ECN33WW(V5.07)

Sonradan değiştirdiğim parçalar
4.5 Senedir pc'm benimle Ramleri GSkill 1333mhz 4GB+4GB ile değiştirdim
En son haziranda Samsung 840 EVO 240GB almıştım ^_^ [ pc 15-20snde açılıyor hala Daş gibi :) ]

Öncelikle şöyle bir yerde duruyor sonra ilerliyor burda da belki birşey vardır diye resmini aldım
vQPQm6.png

Burdan sonra ekran kararıyor tekrar gelmiyor
n5l5kl.png

Şimdiden herkese teşekkürler

çok eski bir video buldum en azından kurmuş adam :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-x -v cpus=1 graphicsenabler=yes dart=0
-x -v cpus=1 graphicsenabler=no dart=0
Bunları denedim mav kurulumda güzel bir anlatım var orda options kısmı var ama graphic enjecter kısmından ayar yapıyor yosemite'de yok malesef yukarda ki de olmuyor neyse biraz daha araştırayım

Usb unibeastle hazırladım. Kurulumda laptop support kısmını seçtim daha önce masa üstü pc için legacy'yi seçip kurulum ve geri kalan herşeyi halletmiştim.
Unibeast chameleon bot kullanıyormuş yukarda ki başlangıç kodlarını girmeme rağmen çalışmıyor. Kextleri nereden siliceğimi bilmiyorum bilen biri varsa yazabilir mi onları da silip öyle deneyeceğim.

Şimdiden teşekkürler

Can sıkıntısı yine bir tane bulduğumu deniyeyim dedim açarken de gene açılmaycak ulen dedim :) boooooot ekranı geldi.

-x -v nv_disable=1 graphicsenabler=no

Arkadaşlar bende bu işe yaradı çözüm bulamayanlar birde bunu denesin umut kapısı işte :D

Şuanda geldiğim nokta izlenicilere girdim daha önce 240gb ssd'den 62gb bırakmıştım ntfs olduğu için sanırsam windows'umla tek görüyor (aslında 1windows 1 okr 1de mac için bıraktığım alan ama işlem yapılmıyor)
Şimdi onu boş alan yapıp öyle deniyce hadi bakalım inş. olur

GraphicsEnabler=Yes nv_disable=1 bu kodu dene.
valla ben başka yerden buldum denerken sen de yazmışsın yinede allah razı olsun :D
gerçi biraz farklı ama kombinasyon olarak hepsini deniyorum zaten daha önce nv_disable hiç denememiştim

Konu kitlenebilir teşekkürler yeni konuya geçiyorum :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı