Lenovo Z500 Ekran Kartı Değişimi Olur Mu?

nechus_76

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Benim için çok önemli olan bir konuyu sizlere danışmak ve önerinizi almak istiyorum. Başlıkta belirttiğim laptopum var. Aşağıda daha detaylı özelliklerini yazacağım. Sorum şu. Bu laptopta ekran kartı değişimi oluyor mu? 645 m ekran kartı mevcut fakat istesem daha iyi bir ekran kartı takabilir miyim? Daha önceki videolarda bazı ekran kartlarının gömülü olduğunu öğrendim. Acaba bu modellerde de öyle mi? kendim açamadım malum garantisi devam ediyor. şayet değişim imkanı varsa bu özellikteki laptopa en uygun ve önerebileceğiniz en iyi ekran kartı ne olur. masraftan kaçınmam. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Marka
Lenovo
Sistem Belleği
6 GB
Ekran Kartı
Nvidia GeForce GT645
Renk
Çikolata Kahve
İşlemci Tipi
Intel Core i7
Sabit Disk Kapasitesi
1 TB
Ekran Kartı Hafızası
2 GB
Garanti Süresi
2 Yıl
İşletim Sistemi
Windows 8
İşlemci
3632QM
Ekran Boyutu
15.6"
Ekran Çözünürlüğü
1366 x 768
Bluetooth
Var
Disk Dönüş Hızı
5400 rpm
Pil Süresi (Max)
5 Saat
Klavye
Türkçe Q Numerik
Kart Okuyucu
Var
Ekran Kartı Kullanım Alan
Oyun ve Grafik Ev, Ofis
Pil Hücre Sayısı
4

Ekran Kartı Chipset
Nvidia
Optik Tipi
DVD burner, 12.7mm Ultrabay Enhanced

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişse bile neden değiştirmek istiyorsunki ? GT645M piyasadaki en iyi orta seviye kartlardan biri. Ayrıca yeterli gelmiyorsa alırken yüksek ekran kartlı bir laptop almalısın.

Cevaplarınız için teşekürler öğrenmek istediğim şey ekran kartı lehimle kaynaklı mı anakarta onu merak ettim. Şimdi memnunum grafik kartımdan. Dediğiniz gibi 645 m iyi bir kart. Fakat ilerisini de düşünmem gerek. İşlemci yüksek olduğu için sanırım daha yüksek performanslı kartlara uyum sağlar fakat bu konuda çok derin bilgim yok. Laptopumun garantisi bitince ssd ram ve ekran kartı olarak modifiye etmek istiyorum. O açıdan sordum. Yine cevaplarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı