Lenovo Z5070 RAM Miktarı Fazla Görünüyor

bobleeswagger

Decapat
Öncelikle iyi günler. Kullandığım Laptop'un RAM'i normalde 8GB idi. Bugün bilgisayarımda RAM'e baktığımda 12GB gösterdi. Başlangıçta yanlış yazdığını düşündüm ama Dxdiag'a girip baktığımda orada da 12 GB olarak gösterdi. Sonra Laptop'un modeline baktım ve modellerin hepsi 8 GB idi.

Laptop'u 1 yıl önce teknik servise göndermiştim işlemcide arıza var diye, onun haricinde evden dışarı bile çıkmadı Laptop :)

Bu olay bir virüs müdür, yoksa teknik serviste bir hata falan mı yapıldı? Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Bilgisayarın Modeli: Lenovo Z5070

berkay.PNG

berkay2.PNG

Millet RAM'i az kullanır veya gösterir diye konu açar, sizinki aksi olmuş :D

Aynen attığım arkadaşlar da aynısını demişti :) Ben öyle görünce dedim bu ne böyle o yüzden sorma gereksinimi duydum :)
Bazen windowsta olabilie böyle saçmalıklar. Biostan bakın birde. Biosa girdiğinizde 8gbyazarsa windows yazılımsal bi hatası format atın düzelir.

Önemli bir hata mı peki. Formatla uğraşmak istemediğimden soruyorum eğer PC yi etkilemiyorsa boşuna atmayayım diye demiştim :)
Aynısı bana da olmuştu :)

Hocam sorun neymiş peki :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı