Lenovo Z510 Laptop Batarya Sorunu

ÖmerT.

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
3 senelik bilgisayarım ısınmaya başlamıştı. Temizlik yapmayı kafaya koydum. Sonradan aklıma geldi madem içini açacağım 2 - 2,5 yıldır çalışmayan pili de değiştireyim diye. Biraz bu konu hakkında araştırma yaptım.
Sorunun kronik olduğunu öğrendim. Lenovo' nun kendi sitesinde Ideapad Z400, Z500, Z510 battery will not charge - plugged in not charging - Lenovo Community şöyle bir yazı ile karşılaştım. Bu batarya güncellemesini yapmadan önce pil sürekli %5 - %10 seviyelerinde duruyordu ve iki seneden fazladır şarj olmuyordu. Neredeyse pilini hiç kullanmamış, kullanamamışımdır. Bunu uyguladıktan sonra pilim bir miktar (çok değil sadece %3) şarj oldu. Yani derdime derman olmadı.

Sorularım şunlar;
-Bataryam nasıl çok çabuk bozulmuş olabilir (Çünkü 6 ay içerisinde bozuldu.),
-Bu sorunu nasıl çözebilirim,
-Sorunu çözemezsek orijinal batarya nereden temin edebilirim?

(Ayrıca CMD üstünden birkaç rapor aldım (bir işe yarar mı bilmem ama), onu da ekliyorum. Raporlar HTML biçiminde.)

battery-report.html
energy-report.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok çabuk ömrü tükeniyor Z510'un bataryalarının. Ben de kullanıyorum aynı bilgisayarı 6 ay kısa bir süre değil emin ol belki benim bilgisayarım o kadar kötü değil ama benmkinin de batarya hacmi baya azaldı tam şarj ettiğimde 1 saat gitmiyor. Büyük ihtimalle hiç kullanmadığın için o derece kötü olmuştur bataryan. Bu arada garantisi varsa gönderebilirsin onun dışında nerede satılır onu bilmiyorum.

Sanırım dün yüklediğim batarya güncellemesi başarılı olmuş şarj ediyor. Ama şöyle bir sıkıntım var, şarj kablosu takıldıktan sonra 5 dakika güzel bir şekilde şarj oluyor. Sonra pilin dolumu duruyor. Bunu nasıl halledebilirim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı