Lenovo'nun bakım yapmaması

GökalpYetiş

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrencilik
2022 Temmuz ayında Lenovo ideapadgaming 3 aldım ve garantim devam ediyor, artık fazla ısındığını düşünüyorum. Bu nedenle Lenovo ile iletişime geçtim ve cihazda herhangi bir sorun yoksa servise alınmayacağı cevabını aldım. İlk kez böyle bir durumla karşılaştım, daha önce ASUS laptop kullanıyordum ve düzenli olarak termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapıyorlardı. Herhangi bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Lenovo ile olan konuşmayı ekran görüntüsü olarak ekliyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-01_174236797.png
    resim_2024-04-01_174236797.png
    222,4 KB · Görüntüleme: 30
Isinma sorunu var deyip biraz da ustlerine gidersen kabul edeceklerini dusunuyorum. Turkiye'de bazi seyler zorlama yapmadan olmuyor.
Bakım yapmıyorlarsa böyle yapacağız gibi duruyor. Ama cidden şaşırdım. 1.5 yıldan fazla oldu alalı ve termal macunlar şuanda kurumuş olsa gerek. Ayrıca bu modelde BIOS pilinin yuvasından düşme sorunu vardı, içini açıp çift taraflı bantla yapıştırmıştım ama yine düşmüş, sallayınca ses geliyor. Sizce bir sorun olur mu bu?

Bakım yapmıyorlarsa böyle yapacağız gibi duruyor. Ama cidden şaşırdım. 1.5 yıldan fazla oldu alalı ve termal macunlar şuanda kurumuş olsa gerek. Ayrıca bu modelde BIOS pilinin yuvasından düşme sorunu vardı, içini açıp çift taraflı bantla yapıştırmıştım ama yine düşmüş, sallayınca ses geliyor. Sizce bir sorun olur mu bu?
Cift tarafli banti servise yollayacaginiz zaman sokun, sonra icini actiklari zaman orada islem oldugunu gorurler falan, bozmussun deyip geri iteleyip garantiyi de yakma ihtimalleri soz konusu.

Bir de Lenovo övenler var teknik servisi de cihazları gibi çöp.

@GökalpYetiş Bandı çıkarıp BIOS pili yerine oturmuyor + aşırı ısınma sorunu var deyip yolla bakalım bir ihtimal dene şansını.

Bir de Lenovo övenler var teknik servisi de cihazları gibi çöp.

@GökalpYetiş Bandı çıkarıp BIOS pili yerine oturmuyor + aşırı ısınma sorunu var deyip yolla bakalım bir ihtimal dene şansını.

Marka olarak destekleri güzel hoş, cihazlarda hadi idare eder ama servisleri cidden çok kötü. Markaya sesinizi duyurmadığınız sürece servisten memnun dönemiyorsunuz.

Çift taraflı bandı çıkartmayı unutmayın hocam, ısınma sorunu talebi ile yollayın. İsterseniz de markaya ulaşmak için Şikayetvar üzerinden talepte oluşturabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı