Letgo'da satış yaparken yanlış anlaşılma

NotCry

Picopat
Letgo'da eski monitörümü satıyordum 300 TL'ye. Az önce gelen mesajda monitörün fotoğraflarını istediler WhatsApp'tan attıktan sonra kasanın da fotoğrafını atar mısınız dedi. Ben de anlamadım, monitör kasasının fotoğrafını attım. Sonrasında ise bilgisayar kasası olduğunu söylediler, garipsedim. 300 TL'ye PC + monitör satıyorum sanmışlar.

Letgo'da eski monitörümü satıyordum 300 TL'ye. Az önce gelen mesajda monitörün fotoğraflarını istediler WhatsApp'tan attıktan sonra kasanın da fotoğrafını atar mısınız dedi. Ben de anlamadım, monitör kasasının fotoğrafını attım. Sonrasında ise bilgisayar kasası olduğunu söylediler, garipsedim. 300 TL'ye PC + monitör satıyorum sanmışlar.

300 TL'ye PC kasası +monitör bulursan bana resmini at ben alırım :D

Bende öyle deceğim artık yapcak bir şey yok :)

300₺'ye anca bu kadar oluyor yeni teknoloji deseydiniz. İçinde her şey kasaya gerek yok. Milletimizin cidden okumada sıkıntısı olduğuna canı gönülden inanıyorum artık.
Ne yalan söyliyeyim ben olsam ekranı buldun bu fiyata bir de kasamı alacaksın derdim.

Cidden ya şaşırıp kalıyorum bazen :D.

Bazıları var anlama özürlü. Eski ekran kartımı satıyorum çok büyük bir mebla değildi piyasada bulunan tüm fiyatların ortalamasını almıştım 250₺ sonra düşürdün 225₺ en son 200₺ yazdım daha da inmedim oturduğum şehirden bir alıcı çıktıda elden çıkardım Onu'da her neyse konuya dönelim.
Alıcı: Kartı almak istiyorum 400W Power var yeterli midir?
Satıcı: Evet yeterlidir ancak 6pin güç girişiniz var ise çalıştırabilirsiniz.
Alıcı: İşlemci şu ... Kaldırır mı kaldırır.
Satıcı: Kaldırır ancak psunuzda 6pin GPU güç girişi bulunması gerek.
Alıcı: Öyle bir soket yok çalıştıramaz mıyım.
Satıcı: Çalıştırırsınız ancak (Molex to 6pin dönüştürücü Link'i) bunu alıp takmanız gerekir.
Alıcı: Bunsuz çalışmazmı
Satıcı: Çalışmaz alıp takacaksınız bu kadar çok zor bir şey değil.
Devam edecek

Sistem otomatik satış yaptığın ürüne isim verebiliyor. Belki "Masaüstü Bilgisayar" diye isimlendirilmiş olabilir, kontrol etmekte fayda var.

Letgo'da hep boyle tuhaf insanlar var hocam ne yazik ki. :(
Bazıları var anlama özürlü. Eski ekran kartımı satıyorum çok büyük bir mebla değildi piyasada bulunan tüm fiyatların ortalamasını almıştım 250₺ sonra düşürdün 225₺ en son 200₺ yazdım daha da inmedim oturduğum şehirden bir alıcı çıktıda elden çıkardım Onu'da her neyse konuya dönelim.
Alıcı: Kartı almak istiyorum 400W Power var yeterli midir?
Satıcı: Evet yeterlidir ancak 6pin güç girişiniz var ise çalıştırabilirsiniz.
Alıcı: İşlemci şu ... Kaldırır mı kaldırır.
Satıcı: Kaldırır ancak psunuzda 6pin GPU güç girişi bulunması gerek.
Alıcı: Öyle bir soket yok çalıştıramaz mıyım.
Satıcı: Çalıştırırsınız ancak (Molex to 6pin dönüştürücü Link'i) bunu alıp takmanız gerekir.
Alıcı: Bunsuz çalışmazmı
Satıcı: Çalışmaz alıp takacaksınız bu kadar çok zor bir şey değil.
Devam edecek
Ve o diyalogun sonunda da tesekkurler deyip almazlar genelde. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı