Lg G2 Ekran Rengi Bozuldu

xent1

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Dün gece telefon normaldi. Sabah kalktığım zaman ekranın aşağıdaki fotoğraflardaki gibi olduğunu gördüm. Başta yazılımsal bir sorun olduğunu düşündüm. Fabrika ayarlarına çevirdim, Hard reset attım, 20C romu yükledim yeniden, rootlayıp lg g3 romu attım ama sorun düzelmedi. Sizce sorunun sebebi nedir?
Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü telefonu kapatıp açınca biraz düzeliyor sonradan böyle oluyor.
Birde telefondan ekran görüntüsü alıp açtığımız zaman böyle renkleri bozuk gösteriyor ama bilgisayara atınca normal gösteriyor.
Garantiye yolla gibi kestirme cevaplar vermezseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
20150204_215958[1].jpg

Resimde tam belli olmuyor şekiller ve yazılar mosmor.
20150204_220009[1].jpg

Burdada yazılar mor.
20150204_220017[1].jpg

Bu fotoğrafta da sanki ekrana şeffaf perde çekilmiş gibi.
@Recep Baltaş

Bence donanımsal bir sorun. ''telefondan ekran görüntüsü alıp açtığımız zaman böyle renkleri bozuk gösteriyor ama bilgisayara atınca normal gösteriyor.'' demişsiniz. Bilgisayarda normal gözüküyorsa telefonda da düzgün göstermesi gerek. Yani donanımsal bir sorun. Yazılımsal sorun olsa sadece fotoğraflarda öyle olurdu. Burada gördüğümüze göre ekran görüntüsü almayınca da renkler karışmış durumda. Demek istemezdim ve kestirip atmak değil garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Kesinlikle donanımsal. Ekran siyah olduğunda büyük ihtimalle o çizgileri göremiyorsunuz. Aynısı benim Galaxy W'da olmuştu. Ekranın parlaklık seviyesine göre, altındaki renge göre belli oluyor o çizgiler. Ekrana yumruk attım yine de düzelmedi. Servise verin.

Altında bulunduğu ekrandan ekrana değişiklik gösterir o çizgiler. Ben telefonu 40 santimetre'den düşürdüm direk yüz üstü bu şekilde oldu benim sorunum.

Bence yazılımsal mesela bir programa giriyorum ana ekrana döndüğüm zaman o girdiğim program arka planda şeffaf bi şekilde gösteriliyor yani üst üste 2 ekran gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı