LG G2 mi LG G3 mü?

JJ_Ayhan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Arkadaşlar lg g2 ve lg g3 arasında kaldım. İkisini karşılaştırdığım zaman pek bir fark yok, alıp uzun bir süre kullanmak istiyorum. Sizce hangisi ve hangi modelini almalıyım ? Kullanan arkadaşlar iyi ve kötü yanlarıyla yardımcı olur musunuz ?

LG G3 diyorum. Kendim G3 beat kullanıyorum. G3 ün kendisini kullanmayı çok isterdim. Sebebini bildiğim kadar açıklayayım.

1- LG G3 3gb ram ile geliyor. G2 ise 2gb.
2-LG G3 işlemci bakımından 1 tık önde.
3-LG G3 ekran çözünürlüğünde yine daha önde.
4-LG G3 kamera konusunda da yine önde.
Genel olarak bu dördü ana nedenler. G2 alma sebebin sadece boyutu olabilir bence.

LG G3 diyorum. Kendim G3 beat kullanıyorum. G3 ün kendisini kullanmayı çok isterdim. Sebebini bildiğim kadar açıklayayım.

1- LG G3 3gb ram ile geliyor. G2 ise 2gb.
2-LG G3 işlemci bakımından 1 tık önde.
3-LG G3 ekran çözünürlüğünde yine daha önde.
4-LG G3 kamera konusunda da yine önde.
Genel olarak bu dördü ana nedenler. G2 alma sebebin sadece boyutu olabilir bence.
G3'deki aşırı ısınma ve batarya sorunları G2'de yok.

Forumda genel olarak G3 önerilmiyor.
1- 2K ekran bir artı sanılıyor fakat çözünürlüğü fark edemiyorsun ama işlemciye o kadar yükleniyor ki arayüzde bile kasıyor.
2- Güç tüketimi inanılmaz fazla
3- Isınma sorunu.
4- 4K kayıt isteyen arkadaşlar, hayatınızda kaç defa telefondan 4K çekip 4K monitörünüzde oynattınız? 4K bir kriter değildir. Günümüzde bir işlevselliği de yok.
Uzun ömürlü olsun istiyorsun. G3 alırsan ısınma ve batarya performansından dolayı telefondan bıkabilirsin. 2K ekran işlemcinin yükünü arttırdığından dolayı ömrünü kısaltır. Isınan ve çok yüklenilen devrenin ömrünün kısalacağı aşikar.
G3 ile G2'nin işlemcileri aynı fakat ekranın pixel sayısında muazzam bir artış var. Buradan bile G2'nin performansının daha fazla olacağı anlaşılır.
Sadece LG mi düşünüyorsun? Lg G3 alabiliyorsan bütçen zannımca 1500-1700TL arası. Bu aralıkta, kesinlikle G3'ten uzun ömürlü ve kamera açısından da iddialı bir telefon istersen Xperia modellerine bak. Z2 veya Z3C önerebilirim. Hem dayanıklılık hem de Yazılım güncellemesi açısından uzun ömürlüdürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı