LG G2 vs HTC ONE M7

2 sene Htc 8s kullandım, beatsaudio'ya çok alıştım ve artık bendeki psikoloji '' Htc'den başka telefon alınmaz''dı. Sonra iyice düşündüm araştırmalarımdan sonra iyi bir kulaklıkla tam olmasada lg'de htc kalitesinde müzik dinlemek mümkün. Tasarım olarak iki telefonunda ayrı bir albenisi var :D . Performansa bakacak olursak Lg önde olduğunu herkez bilir. Yok kardeşim ben takıntılıyım en yüksek kalitede müzik dinlemeye alışkınım diyorsan Htc. Performans benim vazgeçilmezim diyorsan Lg.

Htc malzeme kalitesi olsun tasarım olsun ses kalitesi olsun güzel cihaz kullanmışlığım var elde güzel duruyor kalitesi süper , G2 ye gelirsek daha hızlı cihaz , daha çok albenisi var , LG nin güzel özellikleri var , ekranının kalitesi var , ( parlaklık renkler ) arkadaki tuş var , batarya ömrü var , böyle büssürü neden var yani tasarım ses kalitesi filan sizin derdiniz değilse kesinlikle G2 öbür türlüde G2 derim.

Renklerin iyi oluşu, canlılığına vb. şeylere göre. Siz neyine göre değerlendiriyor sunuz? Hangi yönden daha üstün?
Kusara bakmayın ceza aldığım için bu kadar geç cevap yazıyorum.
Ben ilk olarak referans 6500 kelvin renk sıcaklığına ne kadar yaklaşmış, renk bozulmaları ne seviyede(delta e değerleri- referans 2.2-) ve panelde gösterilen görüntünün aydınlatmasınım doğru ayarlanması (gamma degerleri-3'e kadar olan degerler gayet iyi olarak kabul ediliyor) gibi bildiğim ve testine ulaşabildiğim 3 değere bakıyorum.
www.phonearena.com: HTC One (M8) vs LG G2 burada 'display' kısmına gelerek degerlere ulaşabilirsiniz. -M8 ile karşılaştırılmış ama altındaki kısımdan istediğiniz telefonu karşılaştırmaya ekleyebilirsiniz-
Bana göre bu iki telefon görüntü bakımından birbirilerine üstünlük sağlayamıyorlar.

Ekleme: bir önceki mesajımın yanlış bilgi içermediği gayet açıktır. Eğer gerekirse söylediklerimi kanıtlarım. Üsteki yanlış bilgi yazısının derhal kaldırılmasını talep ediyorum.
Ayrıca verilen cezaların lakayıt, yapıcı olmanın aksine insanları forum ortamından uzaklaştırdıklarını düşünüyorum. Türkçe kuralları veya diğer sebeplerden dolayı ceza vermek için can atıyor yöneticiler. Biraź inceleyerek yoneticilerin de birsürü hatasının çıkarılabileceğini unutmayalım. Ceza verilen mesajın neden yanlış olduğunu belirten, nasıl düzeltileceğini gosteren küçük bir not fena olmaz. Biraz yapıcı olmanın zamanı geldi ve geçiyor bile...

Son düzenleme:
Kullanıcıyı Haksız Raporlama
Cezalı olduğunuzu biliyordum. Soru ekini bitişik yazmaktan ve yanlış bilgilendirmeden sizi rapor etmiştim. Htc One M7'de oldukça ölü pixel sorunu yaşanmıştı zamanında. Htc One'ın ekran konusunda üstün olduğu yanları yok demiyorum. Sadece G2'nin ekran konusunda daha ağır bastığını dile getiriyorum. Bu arada herşeyi teknik açıdan değerlendirmeyin. Günlük kullanımda ortaya çıkan sonuçlar teknik detaylardan farklı olabilir. Benim size önerim bu iki cihazı yan yana koymanız. Bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Tartışmayı daha fazla uzatmamak adına bu yorumumdan sonra bu konuyla ilgili ne yazarsanız yazın cevap vermeyeceğim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı