LGA 775 soket işlemci tavsiyesi

Xeon X5450 veya X5650 modlu işlemciler alıp, anakartınada modlu Xeon işlemcilerin çalışması için BIOS yüklersen mis gibi kullanırsın.

X5450 para vermeye değmez X5650 ise 1366P'in işlemci. Ya X5460 ya da E5450 iki işlemcide aynı ayarda ama E5450 daha düşük güç tüketimi ile geliyor.

Merhabalar eski bir anakart olan Foxconn G41mxe sahibim eski bir bilgisayar oldu artık güncellemem gerekiyor. Yeni bilgisayar toplamayı düşündüm elbet ama günümüz dolar kurunda bu biraz zor benim için ben de kabaca şöyle bir hesap yaptım. İşlemci olarak Intel Quad Core 2 Q9500 yaklaşık 15 dolar Aliexpress'den baktığım zaman. 4 çekirdek 4 thread gayet uygun fiyatlı bence. Çok ağır oyunlar oynamıyorum CS:GO LoL Valorant gibi oyunları kasmadan oynasam yeter. Ekran kartı kısmında da şöyle bir hesap yaptım GT 1030 alırım misler gibi takılırım kasmadan diye düşünmüştüm. RAM kısmında 4+4 1333 MHz RAM alacağım. Sizlerin önerileri nedir bu güncelleştirme bana 700 liraya falan gelirse çok iyi olur diye düşünmüştüm. Şimdiden teşekkürler.

Elimde Q9550 var, 120TL satarım.

Ben önerimi tekrar yapayım E5450 veya X5460 alın yanına uygun yollu bir kule soğutucu bir de 4 GB RX460 işlemciye overclock tabii anakart destekliyorsa tadından yenmez.
İşlemciyi modlu bir biçimde alacaksınız yok modlaması zor falan yok öle modlu alıp takıyorsunuz modlu BIOS atıyor keyfinize bakıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı