LGS için kaygılanmak

Fatih2334

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 40 gün sonra LGS var. Yavaştan kaygılanmaya başladım. İşte ya başaramazsam ya edemezsem diye. Ne yapacağım?

Başaramazsan üniversite sınavına çalışıp onu başarırsın. 0.76 yüzdelik yapmıştım ben mesela ama lisenin gerçekten hiçbir önemi yok. İlk 50’de ortalama ile alınan liselerden çıkan adamlar bile olabiliyor. Takma yani.

Yaklaşık 40 gün sonra LGS var. Yavaştan kaygılanmaya başladım. İşte ya başaramazsam ya edemezsem diye. Ne yapacağım?

Adamın derdine bak. Çalışırsan hiçbir şey olmaz diyeyim onu kısacası. Elinizde olmayan şey "kaygı" boş bir şey hocam. Ve LGS aşırı da zor bir sınav değil. Çalışırsanız, yeni nesil matematik soruları vb bol bol çözerseniz hiçbir sorun çekmezsiniz bence.

Eğer başaramazsam diye kaygılara düşlere giriyorsan zaten kazanamazsın. Stres yapma. Alt üstü bir sınav. Fakat unutma bu sınavda 1 hakkın var. Deneme çöz sınav çöz ders çalış. Bunların bir tanesini bile yapmıyorsan çok zor.

Biraz kaygı iyidir, bende YKS'ye gireceğim ama hiç kaygım yok hatta bütün bir yıl ders bile çalışmadım o derece kaygısızım.

Geri
Yukarı