LGS kariyeri ne kadar etkiler?

ahmetbl3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 8. sınıf öğrencisiyim malum önümüzde LGS sınavı var. Okuldan sonra kurslara kalıyorum 20-30 tane soru çözüyorum, onun dışında pek bir çalışmam yok.
Nasıl desem çalışasım gelmiyor canım sürekli oyun oynamak istiyor ve bu da beni döngüye sokuyor sürekli depresif bir halde oluyorum.
Sınıfta da hoşlandığım kız var, kız bana yüz vermiyor hatta hiç konuşmuyoruz bile onu düşünmekten dersi bile dinleyemiyorum, kızla aramda bir şey olmayacağını ben de biliyorum ama işte ergenlik.
Sonuçta çok az ders çalışıyorum ve fazlasıyla oyun oynuyorum bunun içinden nasıl çıkabilirim?
Sürekli geleceğimi düşünüyorum ve ne kadar başarısız olabileceğimi düşünüyorum beni aydınlatın son 2 aydır bu haldeyim.
Denemelerde hiç çalışmadan 300 puan gibi alıyorum.
7. sınıfta ortalamam 92 gibiydi tekrardan beni aydınlatırsanız sevinirim.

LGS'den düşük alman Dünyanın sonu değil. Sen yine çalış olmazsa okul puanınla seveceğin bir lise bulursun elbet. Lisede dersleri toplarsan iyi bir üniversiteye yerleşirsin. Gelecek kaygısı bu yaştan başlaması erken ama güzel bir şey. Şimdiden bilincin oluşursa ileride pişmanlık yaşamayacaksındır. Kendine katı kurallar koy bilgisayarı kökten kes mesela.

Merhaba, 8. sınıf öğrencisiyim malum önümüzde LGS sınavı var. Okuldan sonra kurslara kalıyorum 20-30 tane soru çözüyorum, onun dışında pek bir çalışmam yok.
Nasıl desem çalışasım gelmiyor canım sürekli oyun oynamak istiyor ve bu da beni döngüye sokuyor sürekli depresif bir halde oluyorum.
Sınıfta da hoşlandığım kız var, kız bana yüz vermiyor hatta hiç konuşmuyoruz bile onu düşünmekten dersi bile dinleyemiyorum, kızla aramda bir şey olmayacağını ben de biliyorum ama işte ergenlik.
Sonuçta çok az ders çalışıyorum ve fazlasıyla oyun oynuyorum bunun içinden nasıl çıkabilirim?
Sürekli geleceğimi düşünüyorum ve ne kadar başarısız olabileceğimi düşünüyorum beni aydınlatın son 2 aydır bu haldeyim.

Etkilemez.

LGS ' de düşük alırsan en fazla istediğin okula gidemezsin. Ortalama bir puan alsan zaten iyidir. Ancak okullar ve kitleleri hemen hemen aynı. Sen ders çalıştığın ve not tutup , ders dinlediğin sürece seni etkilemez. Tabi LGS puanı ile gideceğin okulda önemli. Hiç çalışmadan 300 puan denemede bence iyi. Ne diyeyim başarılar reis.

Kardeşim bu sene tam puan aldı bu soruyu ona bırakıyorum. Ama ondan önce bir abi (kardeş arkadaş ne dersen artık) tavsiyesi. Sınıftan sevgili olmaz, hatta bu yaşlarda hiç olmaz. Ki muhtemelen zaten gelip geçici bir hevestir henüz gerçekten aşık olacak kadar olgunlaştıysan tebrik ediyorum ve kardeşime bırakıyorum.

Geçen sene benimde çalışasım gelmiyordu ama hedefim vardı hedef belirlemek çok önemli. Bir şey uğruna çalışınca ve netleri yükseltince başardığımı hissediyordum. Oyun oynamak dikkatimi dağıttığı için bilgisayarı kaldırdım ve tuşlu telefona geçtim. Bir süre sonra test çözmekten mutlu olmayı eğlenmeyi öğrendim ve oyun oynayasım gelmedi bir daha. Hala daha oyunlara eskisi kadar bağımlı değilim spora falan gidiyorum ve daha mutlu olduğumu hissediyorum. (Lol'de zümrüt valorantta immo top 3kdaydım 7de. Ayrıca kariyerin bir tek buna bağlı değil ama iyi bir lise iyi bir üniversiteye çok iyi bir aracı demek aynı zamanda. Ben de ilk denemelerde 350 360la başlamıştım bu arada.

LGS'den düşük alman dünyanın sonu değil. Sen yine çalış olmazsa okul puanınla seveceğin bir lise bulursun elbet. Lisede dersleri toplarsan iyi bir üniversiteye yerleşirsin. Gelecek kaygısı bu yaştan başlaması erken ama güzel bir şey. Şimdiden bilincin oluşursa ileride pişmanlık yaşamayacaksındır. Kendine katı kurallar koy bilgisayarı kökten kes me.

LGS'den düşük alman dünyanın sonu değil. Sen yine çalış olmazsa okul puanınla seveceğin bir lise bulursun elbet. Lisede dersleri toplarsan iyi bir üniversiteye yerleşirsin. Gelecek kaygısı bu yaştan başlaması erken ama güzel bir şey. Şimdiden bilincin oluşursa ileride pişmanlık yaşamayacaksındır. Kendine katı kurallar koy bilgisayarı kökten kes mesela.

Hocam 7 yaşımdan beri bilgisayar oyunları oynarım oyunları kökten kesmem zor ama kısaltabilirm.

Ben çalışmıyordum denemelerde 440'larda alınca akıllandım çok fazla olmasa da çalışmaya başlamıştım arada 490 civarını gördüm ama düzenli çalışmadığım için LGS'de 460 bile alamadım lisede ortalama bir liseye gitmen üniversite için önemli ama dünyanın sonu değil.

LGS çok zor bir sınav değil, günde 2 saatini ayırsan bile güzel bir sıralama yapabileceğini düşünüyorum. Kariyerden çok, gideceğin lise arkadaş ortamını belirleyecek; arkadaş ortamın kötü olursa senin için 4 sene çekilmez olacaktır. Bu yüzden ileride de çalışmaya alışman için LGS'ye çalışman doğru olur.

Kız işini boş ver, inan bana kızlar bu yaşlarında hiçbir işe yaramayacak.

Mademki oyun oynamayı çok seviyorsun, bunu kendine ödül olarak belirleyebilirsin. Ancak sakın güne oyun oynayarak başlama, dopaminden dolayı ders çalışasın gelmez. Önce 2 saat dersini çalış, ondan sonra oyununu oynarsın.

Hocam 7 yaşımdan beri bilgisayar oyunları oynarım oyunları kökten kesmem zor ama kısaltabilirm.

Geleceğini düşün ve ne olmak istediğini bir isteğin yoksa oluşturmaya çalış.

LGS çok zor bir sınav değil, günde 2 saatini ayırsan bile güzel bir sıralama yapabileceğini düşünüyorum. Kariyerden çok, gideceğin lise arkadaş ortamını belirleyecek; arkadaş ortamın kötü olursa senin için 4 sene çekilmez olacaktır. Bu yüzden ileride de çalışmaya alışman için LGS'ye çalışman doğru olur.

Kız işini boş ver, inan bana kızlar bu yaşlarında hiçbir işe yaramayacak.

Mademki oyun oynamayı çok seviyorsun, bunu kendine ödül olarak belirleyebilirsin. Ancak sakın güne oyun oynayarak başlama, dopaminden dolayı ders çalışasın gelmez. Önce 2 saat dersini çalış, ondan sonra oyununu oynarsın.
okul ortamında çok daha rahat ders çalışılıyor etüt vb. varsa çok mantıklı olur

Dediğim gibi benim de büyük bir espor ve oyun geçmişim vardı. Bilgisayar kurcalamaya 5 6 yaşımda başladım. Zaten ailem ve abim bilgisayarcı olduğu için bilgisayara karşı çok büyük bir ilgim vardı yazılım vs. de olmak üzere. Ama bırakmak isteyince gerçekten bırakılıyor. O 1 yıl oyun oynamamak çok bir şey fark ettirmez sana ama ders çalışmak gelecekte daha iyi sonuçlar doğurabilir. Ara tatillerde falan mesela ayırabilirsin kendine. 15 tatilin ilk 2 3 günü hiç ders çalışmazsın oyun oynarsın sonra ders çalışırsın sonraki ara tatilin ilk 2 günü falan mesela yada 2 haftada 1 1 gün falan izin verebilirsin kendine. Akşamları 30 40 dk dizi izleyebilirsin yatmadan önce. Ben öyle yaptım.

Geri
Yukarı