LGS sonrası planım

unframe

Zeptopat
Daha fazla  
Hedefim uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip lisesi gidip bakabilirsiniz. Biz okulca orayı gezdik hem orada yatılı kalacağım. Şöyle bir sistem var, senin yanına Türk olmayan birini veriyorlar ve onunla sadece İngilizce konuşman isteniyor. Bu da seni İngilizceni geliştiriyor.

Okulun altında kocaman bir yer var orada işte proje yapabilecek eşyalar falan var, okulda 300 kişilik mescid ve abdesthane var ve gayet temiz ve güzeldi. Orada 2 bilardo 1 boks makinesi vardı ve Xbox oynayabileceğiniz bir yer var. Ben bu okulda yatılı da hem kendimi yazılım olarak geliştirip yazılım ile alakalı bir bölüm okuyacağım, ancak o okula gidemezsem meslek lisesine gitmem gerekecek ve öğretmenim mesleğe gidersem hem otomasyon seç ve sana orada ortalamam yüksek olursa ve iyi bir öğrenci olursam bolca ilgi görürmuşum dedi.

Ve bu otomasyon tam olarak ne oluyor? İşte bu meslekte okuyup gene İngilizcemi geliştirip meslekten mezun olduğum bölümden kendimi geliştirip yurt dışına gitmek istiyorum. Sizce iyi mi? Ortaokul ortalamam 6.sinif 92.5000, 7.sinif 97.6600, 8 sınıf büyük ihtimal 96.2000 olacak. Gayet iyi notlarım var sizce nasıl planım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana tavsiye yazılım geliştirme seçme.

öğretmenim mesleğe gidersem hem otomasyon seç ve sana orada ortalamam yüksek olursa ve iyi bir öğrenci olursam bolca ilgi görürmuşum dedi.
Endüstriyel otomasyon bölümü bizim okuldaki 2 bölümden biriydi, biz bilişim teknolojileriydik yani, onun puanı daha düşüktü ve sınıfta sadece 1 kız vardı. 🙂
Onların meslek dersleri biraz daha zor ayrıca elde somut bir işle uğraşıyorlar yani kuvvet de gerekiyor biraz.

Ha ayrıca pek de değer gördükleri söylenemez. Yani neden ayrı tutulsunlar ki?

Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip lisesi gidip bakabilirsiniz. Biz okulca orayı gezdik hem orada yatılı kalacağım. Şöyle bir sistem var, senin yanına Türk olmayan birini veriyorlar ve onunla sadece İngilizce konuşman isteniyor. Bu da seni İngilizceni geliştiriyor.

Okulun altında kocaman bir yer var orada işte proje yapabilecek eşyalar falan var, okulda 300 kişilik mescid ve abdesthane var ve gayet temiz ve güzeldi. Orada 2 bilardo 1 boks makinesi vardı ve Xbox oynayabileceğiniz bir yer var.
Dostum bu arada yazarken biraz çekiniyorum ama böyle donanımlı okullar ücretsiz ve dini yerler olunca işin içine tarikat girmeye başlıyor açıkçası. Fetö'nün de böyle okulları vardı sonuçta. Sadece adları farklı gibi...

Son düzenleme:
Sana tavsiye yazılım geliştirme seçme.
Neden?

Endüstriyel otomasyon bölümü bizim okuldaki 2 bölümden biriydi, biz bilişim teknolojileriydik yani, onun puanı daha düşüktü ve sınıfta sadece 1 kız vardı. 🙂
Onların meslek dersleri biraz daha zor ayrıca elde somut bir işle uğraşıyorlar yani kuvvet de gerekiyor biraz.

Ha ayrıca pek de değer gördükleri söylenemez. Yani neden ayrı tutulsunlar ki?

Dostum bu arada yazarken biraz çekiniyorum ama böyle donanımlı okullar ücretsiz ve dini yerler olunca işin içine tarikat girmeye başlıyor açıkçası. FETÖ'nün de böyle okulları vardı sonuçta. Sadece adları farklı gibi...

İlla dini diye FETÖ ile alakası olacak diye bir şey yok bir de orada eğer sende potansiyel varsa 10.sinifta seni Arapça dersinden alıyorlar ki daha rahat çalışasın.

Geri
Yukarı