LGS'de 450 puan ile %1'lik kesime girilir mi?

dilarazim

Femtopat
Daha fazla  
LGS'ye son bir ay kaldı. Benim puanlarim 450-480 arası geliyor. Uyuyamiyorum kendimi çok kötü hissediyorum artık. Uyumam lazım uyuyamıyorum agliyorum sadece.%1'lik dilime girer miyim? Allah rızası için soyleyin.

Takma kafaya bu kadar. Sınava da bu stresle girersen iyi olmaz.

450 ile değil ancak belki 480 ile girebilirsiniz ve stres olmaya hiç gerek yok ben girdiğim zaman çok rahatça girip çıkmıştım normal bir sınava girer gibiydi. Hatta sınavdan önce ve sınav arasında aynı okula düştüğüm arkadaşlarımla konuşmuştum. Bu kadar kafaya takmaya gerek yok.

LGS'ye son bir ay kaldı. Benim puanlarim 450-480 arası geliyor. Uyuyamiyorum kendimi çok kötü hissediyorum artık. Uyumam lazım uyuyamıyorum agliyorum sadece.%1'lik dilime girer miyim? Allah rızası için soyleyin.

Bak hocam ben lise son sınıf öğrencisiyim. Bir zamanlar senin gibi kendimi manyak gibi ettim.%1'lik kısma giremesen de en az 3'e girersin o puanla ki zaten %2-3 demek neredeyse istediğin her liseye gitmek demek. Ayrıca lisede okuduğun yerin ortamı kötü olmadıkça senin eğitimine bir farkı olmayacak. Sen yine lisede çalışırsan yine başarılı olursun. Bu tür basit hayat dönümlerini kendinize zindan etmeyin. Dediğin puan herkesin hayali bir puan. Şimdiye kadar çalışmışsın. İyi dereceler yapacaksın. Gevşe sakin ol. Nasipten öte yol, senden önemli bir şey de yok. Sınavmış, okulmuş hiçbir işe yaramaz sen kendini iyi hissetmediğin sürece. Bildiğim kadarıyla 1 ay gibi bir süre var sınava bundan sonra yapacağın stres senin zararına olur. Rutinine devam et. Sonrasına nasip de.

Hocam fen lisesine gideni de tanıyorum en kötü Anadolu veya meslek lisesine gideni de herkesin eğitimi aynı sadece etrafınızdaki öğrenciler farklı bence şimdididen kendinizi mental olarak yormak yerine bu mentali YKS'ye saklayın.

Sınavın zorluğuna göre değişir. ayrıca bu kadar kafaya takmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı