LGS'den çekiniyorum

Extanius

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.

10-15 gün sonra sonra okullar açılacak ve ben 8. sınıf olacağım. Başlıkta da yazdığım gibi açıkçası biraz çekiniyorum. Yaz benim için çooook hızlı geçti ve açıkçası yeterince çalışamadım. Ailem beni zorlamıyor ve açıkçası yapabileceğime inanıyorlar ve bende öyle düşünüyorum. Sadece okul sıkıntım var. Ben bir şeyin ciddiyetinin farkına varırsam öyle çok yardımda almadan halledebilen biriyim. Ama okuldaki çevrem (denirse) ve öğretmenler tarafından başkalarıyla karşılaştırılan biriyim. Aslında çekimserliğimin genel sebebi bu çünkü geçen sene bu durum ve denemeler yüzünden bayağı kötü bir sene geçirmiştim ama bunun sebebi de geçen sene haftalık en fazla 1-2 saat çalışmamdı ve çalışsam karşılaştırıldığım kişileri aşırı rahat geçerdim. Ve açıkçası bu seneki çekinmemde geçen senenin bıraktığı izler diyebilirim. Bu yazıda biraz içimi dökmek istedim ve bayağıda yazmışım. Bunu okuyup yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim💙

Liselerin adamakıllı önemi kalmadı ki. İlk %1'lik dilime oynuyorsan bilemem. Eğer %1'lik dilime oynamıyorsan salla gitsin. Normal çalışmanı sürdür.

Merhaba arkadaşlar.

10-15 gün sonra sonra okullar açılacak ve ben 8. sınıf olacağım. Başlıkta da yazdığım gibi açıkçası biraz çekiniyorum. Yaz benim için çooook hızlı geçti ve açıkçası yeterince çalışamadım. Ailem beni zorlamıyor ve açıkçası yapabileceğime inanıyorlar ve bende öyle düşünüyorum. Sadece okul sıkıntım var. Ben bir şeyin ciddiyetinin farkına varırsam öyle çok yardımda almadan halledebilen biriyim. Ama okuldaki çevrem (denirse) ve öğretmenler tarafından başkalarıyla karşılaştırılan biriyim. Aslında çekimserliğimin genel sebebi bu çünkü geçen sene bu durum ve denemeler yüzünden bayağı kötü bir sene geçirmiştim ama bunun sebebi de geçen sene haftalık en fazla 1-2 saat çalışmamdı ve çalışsam karşılaştırıldığım kişileri aşırı rahat geçerdim. Ve açıkçası bu seneki çekinmemde geçen senenin bıraktığı izler diyebilirim. Bu yazıda biraz içimi dökmek istedim ve bayağıda yazmışım. Bunu okuyup yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim💙

Kanka ben LGS'ye hiç girmedim ve şu an iyi sayılabilecek devlet Anadolu lisesinde okuyorum 3.sınıf olarak.

Hatta şöyle diyeyim eğer makamlardan tandığınız varsa yorulmana bile gerek kalmaz.

Okulu salla gitsin okul kurtarmaz seni gir sınava yapabildiğinin en iyisini yap sonrasında liseye geçmeden yaz ayında gir sanayide işe baktın iyi para var mutlusun evine kendi paranla aldığın ekmek götürebiliyorsan çalışmaya devam et 1-2 yıl sonrasında akıp gidersin zaten.

Artı -2 Eksi
Merhaba arkadaşlar.

Düzenli bi şekilde çalışmanız yeterli okul ne kadar iyi olursa o kadar güzel olur Lisede gittiğim okul büyük bi şehrin devlet bazında en iyi 4. okuluydu ama toplamayı bilmeyen dersle alakası olmayan tiplerle doluydu.

Ben şuan 9.sınıfım yani Lgs'ye yeni girdim ve sakın korkmayın. İnanın bana o kadar saat çalışmanın gereksinimi yok. Tabi ki düzenli çalışın ama gece gündüz çalışmak kendini yormaktan bir işe yaramaz. Bizim bu sene sınıfımda bir arkadaşım vardı günde 300 soru falan çalışıyordum denemelerde okul birincisi oluyordu ama gittiğimiz liseler baktığınızda belki 1 tık daha iyi bir liseye gitti. Kısacası çok kafaya takmayın am belirli bir düzeniniz olsun. Şimdiden başarılar

Merhaba arkadaşlar.

Bende bu sene 8 oldum ve tatilde hiçbir şey yapmadım. Ne yapacağım hakkında da bir planım yok 7.sınıfı 96 ortalama ile kapattım 6.sınıfı da 95 ile. En kötü OBP ile yerleşiceğim. Bende senin gibi biraz çekiniyorum. Her gece uyumadan önce aklımda hep LGS var. Çok takan biri değilim ve çok da umursamıyorum ama ailemi düşünüyorum. Onları hayal kırıklağınıa uğratmak istemiyorum.

Liselerin adamakıllı önemi kalmadı ki. İlk %1'lik dilime oynuyorsan bilemem. Eğer %1'lik dilime oynamıyorsan salla gitsin. Normal çalışmanı sürdür.
Üstat %1'lik dilime girdim %15'lik adamlarla aynı lisede okudum. Gittiğiniz lisenin tek farkı çevrenizdeki adamlar, aldığınız eğitim değil. Korkacağınız bir şey yok. %1'lik halimle 55.000'e girmişken %15'lik adamların beni geçerek tıp fakültesine yerleştiğini gördüm. Olay sizde bitiyor açıkçası. Asıl baba üniversite sınavınız. Lise sınavı hayatınız boyunca girmiş olduğunuz en saçma sınav olarak aklınızda yer edinecek.

Geri
Yukarı