LGS'ye 1 ay kala nasıl çalışılmalı?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Tarih 8 Mayıs 2022, LGS'ye an itibari ile 26 gün 9 saat kaldı, lafı çok uzatmayacağım, LGS'ye son 1 ay kala günlük rutin programı yapmaya çalışıyorum ama yapamıyorum, yani yardımınıza ihtiyacım var, ders planı/programı sizce 1 ay kala nasıl olmalı.

ek olarak = günde 100+ soru çözüyorum ve denemelerim genelde 300 üstü geliyor ama 350yi zar zor buluyor , sıkı ve disiplinli çalışma ile lgsde iyi bir puan yapabilir miyim (iyi puandan kasıt 390-400)

Son düzenleme:
Hocam deneme çözüp eksiğinizi gidermeye çalışın ve ilk konuları tekrar edin unuttuklarınız varsa hatırlamanızı sağlayacaktır.

Öncelikle son vagona koştuğunu hatırlatmak isterim. Son 1 ay kala denemelere önem vermen gerekiyor.
Günde 1 deneme yap ve yaptıktan sonra denemedeki yanlışları hocalarına sor.
Başarı karnesine bakıp ben bu kadar puan almışım dememek lazım.
Başarı karnesinde nelere yanlış yaptığına bak ve çoğu denemede aynı konular yanlış gelmeye başlıyorsa biraz konu tekrarı yap o konuda. Hatalarını hocalarına sor. Boşu boşuna ders anlatmıyorlar yani.(dershaneye gidiyor isen hocalarına WhatsApp uygulamasından soru at.)
Emin ol rahat 370-400 arası görürsün. Sadece son bir ay çalışıp %1-%2 arasına giren çok insan var. En önemlisi ise rahat ol(kasma).bundan kötü alırsam ailem bana kızar veya arkadaş arasında alay konusu olurum diye. Kendine inan. Son 24 günün. Bunlar zor gelebilir ama eğitim sistemimiz bunu gerektiriyor.

Son düzenleme:
Öncelikle son vagona koştuğunu hatırlatmak isterim. Son 1 ay kala denemelere önem vermen gerekiyor.
Günde 1 deneme yap ve yaptıktan sonra denemedeki yanlışları hocalarına sor.
Başarı karnesine bakıp ben bu kadar puan almışım dememek lazım.
Başarı karnesinde nelere yanlış yaptığına bak ve çoğu denemede aynı konular yanlış gelmeye başlıyorsa biraz konu tekrarı yap o konuda. Hatalarını hocalarına sor. Boşu boşuna ders anlatmıyorlar yani.(dershaneye gidiyor isen hocalarına WhatsApp uygulamasından soru at.)
Emin ol rahat 370-400 arası görürsün. Sadece son bir ay çalışıp %1-%2 arasına giren çok insan var. En önemlisi ise rahat ol(kasma).bundan kötü alırsam ailem bana kızar veya arkadaş arasında alay konusu olurum diye. Kendine inan. Son 24 günün. Bunlar zor gelebilir ama eğitim sistemimiz bunu gerektiriyor.
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim çok sağol

Ben son 1 ay kala bütün teknoloji aletlerden uzaklaşarak geceli gündüzlü çalışmıştım. Çünkü verimli çalışamıyordum, verimli çalışan adamın 2 saatte yaptığını ben 3 saatte yapıyordum. Verimli çalışmak çok önemli, kitap okuma alışkanlığın yoksa son 1 ay okumakla hiçbir şey değişmez paragraf kitabı al paragraf çöz. Benim LGS sonucum ise 433 puan %3'dü.

Yeni konular

Geri
Yukarı