LGS'ye 6 ay kala hazırlanamamak ve okul sınavlarına 11 gün olması

Taha28

Picopat
Daha fazla  
Sizden öneriler almak için yazıyorum ve CS:GO'da kendimi başarılı buluyordum. Oyunu bıraktıktan sonra moralim bozuldu. Dersler için bıraktım 6 ay kala. Ne yapacağımı bilmiyorum ama aklıma çok takılıyor. CS:GO veya bilgisayar ekipmanları takılıyor. Aklımdan çıkarmak istiyorum. Öneriniz var mı? Çok takılıyor ama dikkatimi dağıtıyor. Tamamen aklımdan çıkarmak istiyorum öneriniz var mı? Bugün hevesle güzelcene ders çalıştım ama sorun şu ki okul sınavlarına 11 gün kala ne yapacağım? Öneriniz varsa sevinirim ve LGS için ders çalışma işteği var ama 6 ayım var. Öneriniz varsa ders çalışma için, fazla ders çalışmak isterim ama ablam çok izin vermiyor sıkılırım diye. Okul sınavlarına ve LGS için kaç saat ders çalışmam lazım ve rutin gibi bir şey önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zorlayın, kafanıza o derslere çalışmanız gerektiğini sokun. Tabii bunları hep yapmayın, bazen moralinizi düzeltecek şeyler yapın. Arkadaşlarınızla buluşun, tatiller verin kendinize, ödüllendirin falan.

Bol bol test ve konu anlatımı ile 6 ay sürede güzel yerlere gelirsin. Ben son 1 ay adam akıllı çalışmama rağmen %10'luk dilime yaklaşmıştım.

Zorlayın, kafanıza o derslere çalışmanız gerektiğini sokun. Tabii bunları hep yapmayın, bazen moralinizi düzeltecek şeyler yapın. Arkadaşlarınızla buluşun, tatiller verin kendinize, ödüllendirin falan.

Bol bol test ve konu anlatımı ile 6 ay sürede güzel yerlere gelirsin. Ben son 1 ay adam akıllı çalışmama rağmen yüksek bir puan almıştım.

Cevabın beni motive etti ama günde kaç saat çalışıyordunuz.

Haklısınız ben ders yapmaya başlıyorum ve 10 dakika sonra kendimi sistemime ekran kartı bakarken buluyorum.

Söyle bir şey söyleyeyim ben kaç saat çalışcam falan hiçbir şeyi bilmiyorum ama dün gece bir podcast motivasyonla alakalı bir video izledim altyazılı ve yarın ders çalışcam demedim o gün gece az sürede olsa çalıştım ve bugün istekle çalıştım derse başlamadan önce 2 podcast sonra sevdiğim ve beni motive eden muzik açıyorum sonra muzik bitince derse baslıyorum ve pomodoro tekniği deniyebilirsin 25 dakikada bir 5 dakika mola sıkmaz belki.

Cevabın beni motive etti ama günde kaç saat çalışıyordunuz?
Sabahları 2 saat ancak çalışıyordum. Ramazan ayına denk geldiği için kendime çok güzel program hazırlamıştım. 00:00'da başlayıp sahura kadar devam ediyordum. Bazen kendimi rahatlatmak amacıyla sabah 4 saat civarı çalışıp akşam oyunlar oynuyordum sahur vaktinde ama bunları çok nadir yapıyordum, 2 kez falan yapmışımdır.

Size önerim 5 saatten az çalışmayın. Zira boş vaktiniz bol ve değerlendirmeniz gerek. Ben olsam ikişer saate dağıtıp 8 saat falan çalışırdım, 4 periyot olarak.

Çalışmam gayet iyiydi fakat sınavda süreyi yetiştiremedim, matematikte 10 soru yapabilecekken yetişmedi ve fen dersinde hızlanmam gerektiği için birkaç yanlışım çıkmıştı.

Ayrıca klasik müzik açabilirsiniz, podcast falan açıp ders çalışmayın sakın.

Söyle bir şey söyleyeyim ben kaç saat çalışcam falan hiçbir şeyi bilmiyorum ama dün gece bir podcast motivasyonla alakalı bir video izledim altyazılı ve yarın ders çalışcam demedim o gün gece az sürede olsa çalıştım ve bugün istekle çalıştım derse başlamadan önce 2 podcast sonra sevdiğim ve beni motive eden muzik açıyorum sonra muzik bitince derse baslıyorum ve pomodoro tekniği deniyebilirsin 25 dakikada bir 5 dakika mola sıkmaz belki.

Ben LGS sınavına girdim ve hiç çalısmadım 290 puan aldım fakat gayet modern bir liseye gidiyorum.

6 ay... Keşke LGS'ye çalışmak kafama dank ettiğinde bu kadar sürem olsaydı, ama iyi ki son 1.5 ayda biraz toparlamıştım. 1.5 aylık çalışma ile 410 puan yaptım. Senin daha 6 ayın var, benden çok daha güzel şeyler yapacağına eminim.

Geri
Yukarı