LGS'ye nasıl çalışılmalı?

Seneye fenden veya matematikten zorlayacaklarını söylüyorlar. Sizin dediğiniz gibi her derse hakim olmak lazım ama 3 ana dersten birini zorluyorlar her sene.
Hocam genelde matematikten eliyorlar. Diğer dersler zorlamıyor matematik kadar. Kendinizi fazla kasmanıza gerek yok. Günde 2 saatten başlayıp yavaş yavaş arttırabilirsin. Kendini motive etmek istiyorsan çözdüğün testte şu kadar net yaparsam şunu yiyebilirim gibi şeyler yapabilirsin. Unutma, düşündüğün kadar zor olmayacak. Genelde gireceğin denemeler daha zor olacak.

Seneye fenden veya matematikten zorlayacaklarını söylüyorlar. Sizin dediğiniz gibi her derse hakim olmak lazım ama 3 ana dersten birini zorluyorlar her sene.
Evet hocam 3 ana ders zaten şart. İngilizceniz iyiyse kitap yüzü bile açmazsınız zaten. Bizim sene feni 12 dakikada çözmek zorunda kalmıştım matematikten dolayı. Sözeller de yorum ağırlıklı oluyor ama onları da boşlamayın derim.

ben 50 dakikaya 10 dakika mola olaral çalışmıştım 20 30 dakika az hem bir soru ile uğraşırken yarım kalma riski var hem de tam odaklanamazsın.
Fazlasıyla katılıyorum, zaten masaya oturduğun anda derse tam anlamıyla odaklanman 5-10 dk'nı alır. Bunalana, bıkana kadar bırakmamanı tavsiye ederim ve molalarının süresini çalıştığın süreyle doğru orantılı ayarla. Yani 1 saat çalışıp 15 dk ara veriyorsan 2 saat çalıştığında 30 dk verebilirsin.

Ama bunlara çok da takılmana gerek, önemli olan günün sonunda çalışmaya gerçek anlamda vakit ayırdığın süredir. Konulara çalış, deneme çöz; unutma yaptığın yanlışlar önemli, doğruların seni sadece motive edecek. Eksiklerine odaklan. Gerisi gelir

Seneye LGS'ye gireceğim. Artık yaz geldi. Yavaş yavaş çalışmaya başlamam lazım.
Biraz da tavsiye almaya ihtiyacım var.

Öncelikle derslerime iyi diyebilirim. En son ilde yapılan sınavda 0, 06 dilime girmiştim. (sınav kolaydı konuları biliyordum, dikkatli okuyunca da pek sıkıntı olmadı 2 yanlışım var toplam.)

Zor sınavlar gelince sözelde Türkçe soruların da zorlanıyorum 3 veya 4 yanlışım çıkıyor.
Sayısalda da süre sıkıntım oluyor. Önce feni çözerim ben, Fen'de boş bıraktığım sorulara geri dönemiyorum. Matematik'ten de yanlışım çıkıyor.
Genel olarak 450 puanlandayım.

Düzenli ve disiplinli çalışınca puanım ve netlerim yükselecek biliyorum. Düzenli şekilde kitap okumaya da başlayacağım.
Hedefim 500 puan. Bunların dışında neler yapmam gerek?
Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Türkçeden dil bilgisine ağırlık ver boş zamanlarında paragraf çöz. Matematik için kendine YouTube'dan bir hoca bul ve onun programıyla git, kendinde yapabilirsin ama matematiği sakın aksatma.

İlerlemeci bir çalışma stili kullanmak da kilit noktalardan.
Önce eski nesil düz soruları kusursuza yakın çözmeye çalış sonra orta seviye sonra en üst seviye soruları çözebildiğini farkedersin.
Sözel konusunda bence okul derslerine çalış fullersin zaten sorular fix basit oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı