LGS'ye son 1 ay kala netler nasıl arttırılır?

Lahmacunbüken22

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar LGS'ye son 1 ayım kaldı. Hedefim ise 400. Yapacağıma inanıyorum ama siz de girdiğiniz için size sorayım dedim.

Türkçe: 15 veya 16 yaparım (paragraf çözüyorum ve kitap okuyorum bazen)
İnkılap: 8 doğru olduğu zaman var bir ara 6 yanlışa kadar düştü. (arkadaşlarım yüzünden derstende anlamıyorum zaten normalde inkılabım iyi o yüzden burada yardım lazım)
Din: 9 doğru (ez zaten)
İng: Full (o da ez çünkü İngilizcem güzel)

Mat: En az 10 net yapmam lazım netlerim çok karışık oluyor. 5 nette falanım bazen daha düşük de oluyor veya daha yüksek. Bu yüzden matı illaki testle değil normal bir şeyle de halletsem iyi olur.

Fen: 14-15 yaparım fenim iyi ama yeni nesiller sorun çıkarıyor.

Netlerim böyle, yardımınız lazım, dershaneye gidemediğim için sıkıntı oluyor.

Puan değil yüzdelik dilim önemli.Konu olarak 8. sınıf konusu 1 ayda bile silip süpürülür türkçeyi günlük matematik harici diğer dersleri ise konuları bitirirek fullemeyi dene yapılabilir gibi duruyor.

Sana geçen yıl bu sınava girmiş birisi olarak tavsiyem hedefin 420 üstü olmalı bence çünkü ben geçen sene 410 almama rağmen hiçbir nitelikli Anadolu lisesine yerleşemedim hepsi 420 puandan başlıyor. Tabii bu geçen sene olduğu için değişebilir ama yine de sen garantiye al.

Arkadaşlar LGS'ye son 1 ayım kaldı. Hedefim ise 400. yapacağıma inanıyorum ama siz de girdiğiniz için size sorayım dedim.

Türkçe: 15 veya 16 yaparım (paragraf çözüyorum ve kitap okuyorum bazen)
İnkılap: 8 doğru olduğu zaman var bir ara 6 yanlışa kadar düştü. (arkadaşlarım yüzünden derstende anlamıyorum zaten normalde inkılabım iyi o yüzden burada yardım lazım)
Din: 9 doğru (ez zaten)
İng: Full (o da ez çünkü İngilizcem güzel)

Mat: En az 10 net yapmam lazım netlerim çok karışık oluyor. 5 nette falanım bazen daha düşük de oluyor veya daha yüksek. Bu yüzden matı illaki testle değil normal bir şeyle de halletsem iyi olur.

Fen: 14-15 yaparım fenim iyi ama yeni nesiller sorun çıkarıyor.

Netlerim böyle, yardımınız lazım, dershaneye gidemediğim için sıkıntı oluyor.

Kanka ben gireli bayağı oluyoda galiba şu an yeni nesiller daha az çıkıyor LGS'de tabiyki bunu bilemeyiz ama ben 1 ay kala şunları yaptım tüm konular bitmişti zaten 1 ay kala 10'lu denemeler aldım yayın fark etmez zaten genelde 1.deneme ilk üniteler 2.ünite 1,2. üniteler öyle gittiği için hepsini yaptım 2 gün içinde günde 5 deneme ama saate dikkat et LGS'deki gibi 155dk tut 2 günde 10 deneme yapılır mı asla deme çünkü LGS'de iyi yeri kazandıktan sonra ailen lise 2'ye kadar ders çalış demez (bana öyle oldu) gerekirse sabah 5 de kalk ve o denemeri yap sonra mesela 10.denemede hangi üniteden yanlışın çıktıysa o ünitelerle ilgili sadece o ünitenin olduğu konudan 20 ya da 30dk konu çalış ardından 10 soruluk o ünite ile ilgili deneme yap ben böyle yapıyordum 484 le fen lisesini kazandım bu arada 8.sınıfa kadar ortalamaydı tüm notlarım ama belki ben dershaneyede gitmiştim onun etkisi de azıcık vardır bence başarırsın ayrıca 400 puan alırım bana yeter deme her zaman kendini üstünde tut motivasyon açısından.

Kanka ben gireli bayağı oluyoda galiba şu an yeni nesiller daha az çıkıyor LGS'de tabiyki bunu bilemeyiz ama ben 1 ay kala şunları yaptım tüm konular bitmişti zaten 1 ay kala 10'lu denemeler aldım yayın fark etmez zaten genelde 1.deneme ilk üniteler 2.ünite 1,2. üniteler öyle gittiği için hepsini yaptım 2 gün içinde günde 5 deneme ama saate dikkat et LGS'deki gibi 155dk tut 2 günde 10 deneme yapılır mı asla deme çünkü LGS'de iyi yeri kazandıktan sonra ailen lise 2'ye kadar ders çalış demez (bana öyle oldu) gerekirse sabah 5 de kalk ve o denemeri yap sonra mesela 10.denemede hangi üniteden yanlışın çıktıysa o ünitelerle ilgili sadece o ünitenin olduğu konudan 20 ya da 30dk konu çalış ardından 10 soruluk o ünite ile ilgili deneme yap ben böyle yapıyordum 484 le fen lisesini kazandım bu arada 8.sınıfa kadar ortalamaydı tüm notlarım ama belki ben dershaneyede gitmiştim onun etkisi de azıcık vardır bence başarırsın ayrıca 400 puan alırım bana yeter deme her zaman kendini üstünde tut motivasyon açısından.

Kanka vallahi deneme artık alır mıyım bilmiyorum ama dediğini yapacağım şu an fenin hız yayını var matematiği dinleyerek halledeceğim olmazsa fotokopi ile Türkçeyi fotokopi ile hallediyorum inkılabıda ya nutuk okuyacağım ya da ondanda fotokopi alacağım.

Sana geçen yıl bu sınava girmiş birisi olarak tavsiyem hedefin 420 üstü olmalı bence çünkü ben geçen sene 410 almama rağmen hiçbir nitelikli Anadolu lisesine yerleşemedim hepsi 420 puandan başlıyor. Tabii bu geçen sene olduğu için değişebilir ama yine de sen garantiye al.

Ya aga deniyorum işte yapabilirsem ne mutlu bana umarım yaparım.

Örnek soruları çözüyor musunuz?

Yani çözüceğim şu anlık pek yok o bende yeni bir program yapacağım kendime hafta içi ve hafta sonu için öyle LGS'yi halledersem aşırı iyi olur.

Puan değil yüzdelik dilim önemli. Konu olarak 8. sınıf konusu 1 ayda bile silip süpürülür Türkçeyi günlük matematik harici diğer dersleri ise konuları bitirirek fullemeyi dene yapılabilir gibi duruyor.

Doğru ama işte hedef belirlemek bir de 400 puan bence çok da kötü bir puan olmadığı için 400 diyorum

Kanka vallahi deneme artık alır mıyım bilmiyorum ama dediğini yapacağım şu an fenin hız yayını var matematiği dinleyerek halledeceğim olmazsa fotokopi ile Türkçeyi fotokopi ile hallediyorum inkılabıda ya nutuk okuyacağım ya da ondanda fotokopi alacağım.

Ya aga deniyorum işte yapabilirsem ne mutlu bana umarım yaparım.

Yani çözüceğim şu anlık pek yok o bende yeni bir program yapacağım kendime hafta içi ve hafta sonu için öyle LGS'yi halledersem aşırı iyi olur.

Doğru ama işte hedef belirlemek bir de 400 puan bence çok da kötü bir puan olmadığı için 400 diyorum.

Hız yayınları alma bence daha iyi yayınlar var.

Kanka aldım ben zaten artık geç ama olsun en azından birkaç net olsa bile artırsa yeter.

Tamam reis sıkıntı yok ama matematik sadece dinliyerek olmaz matematikten LGS düzeyi deneme alman gerek orta düzey bile olsa bayağı net arttırırsın.

Yani çözeceğim şu anlık pek yok o bende yeni bir program yapacağım kendime hafta içi ve hafta sonu için öyle LGS'yi halledersem aşırı iyi olur.
O soruları kesinlikle LGS'den önce çöz. 5 net civarı arttırır genel olarak. Soru tipini de öğrenmiş olursun.

Geri
Yukarı