Lian Li lancool 216 ışıkları yanmıyor

Sen kasanın ARGB modeli olduğunu iddia ediyorsun. O zaman bir ARGB kontrolcü olmalı. Ben bağlantıları yap derken, kontrolcüye yap demek istedim.

Zaten fabrika çıkışı yapılı benim sadece ARGB kablosunu bağlamam gerekiyor ama port yok ondan mı yanmıyor diye çözüm arıyorum bir kullanan arkadaşa da sordum evet bağlantıyı yapman lazım dedi başka bir kontrolcü aldım bakalım inşallah çözerim.

Sonuç.

Teknobiyotik'den aldığım SilverStone marka kontroclü sayesinde aydınlatmayı yakabildim. Anakartında ARGB portu olmayan ama fanları ARGB olan kişiler bu marka kontrolcü alıp işi çözebilir. Herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230306_122335.jpg
    IMG_20230306_122335.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
Zaten fabrika çıkışı yapılı benim sadece ARGB kablosunu bağlamam gerekiyor ama port yok ondan mı yanmıyor diye çözüm arıyorum bir kullanan arkadaşa da sordum evet bağlantıyı yapman lazım dedi başka bir kontrolcü aldım bakalım inşallah çözerim.

Sonuç.

Teknobiyotik'den aldığım SilverStone marka kontroclü sayesinde aydınlatmayı yakabildim. Anakartında ARGB portu olmayan ama fanları ARGB olan kişiler bu marka kontrolcü alıp işi çözebilir. Herkese teşekkürler.
Merhabalar ben de aynı sorundan muzdaripim. Anakartımda 4 pin RGB girişi var ama fanlar 3 pin o yüzden takamadım. Söylediğiniz kontrolcüyü sipariş ettim. Sizin anakart girişi de mi 4 pinli?

Merhaba ben de aynı sorundan muzdaribim. Anakartımda 4 pin RGB girişi var ama fanlar 3 pin o yüzden takamadım. Söylediğiniz kontrolcüyü sipariş ettim. Sizin anakart girişi de mi 4 pinli?

Evet 4 pin RGB girişi var anakartım B450M S2H. 3pin olarak takmaya çalışmayın.

Peki aldığınız kontrolcünün modeli neydi ismini veya linkini atabilir misiniz?
Haftalardır bununla uğraşıyorum herkes farklı bir şey söylüyor.

SilverStone ARGB LED KONTROLCÜ 3 Pin Dişi-Erkek | Teknobiyotik ben bunu almıştım yalnız LED'lerin bir kısmını yaktı zaten üstteki fotoğrafta görürsünüz fan çerçevesinin sağ tarafı. Bir de bu model var buna bakabilirsiniz OUTLET ARGB LED KONTROLCÜ 3 Pin Dişi Reset Control | Teknobiyotik

SilverStone ARGB LED KONTROLCÜ 3 Pin Dişi-Erkek | Teknobiyotik ben bunu almıştım yalnız LED'lerin bir kısmını yaktı zaten üstteki fotoğrafta görürsünüz fan çerçevesinin sağ tarafı. Bir de bu model var buna bakabilirsiniz OUTLET ARGB LED KONTROLCÜ 3 Pin Dişi Reset Control | Teknobiyotik
Çok teşekkür ederim doğru tahmin etmiştim ilk linkteki kontrolcüyü sipariş ettim umarım bir sorun yaşamam.
Bir kısmını yaktı derken tamamı yanmıyor fan çerçevesindeki rgblerin.

Bugün geldi kontrolcü ama 4 pinli hiçbir soketi yok anakartta nasıl bağladınız?

Anakarta bağlantı yapmayacaksınız. Kasanın kendi kontrolcüsünden gelen ARGB kablosunu aldığınız kontrolcüye takacaksınız. Taktığınız kontrolcüden modları ayarlıyacaksınız.

Çok teşekkür ederim 3 4 bilgisayarcıya sordum hepsi farklı şeyler söyleyip kafamı karıştırdı dediğiniz gibi yaptım yanıyor şimdi.

Çok teşekkür ederim 3 4 bilgisayarcıya sordum hepsi farklı şeyler söyleyip kafamı karıştırdı dediğiniz gibi yaptım yanıyor şimdi.

Anakarta bağlantı yapabilseydik zaten direkt bağlardık ama bizde port yoktu. Kontrolcü sayesinde ışıkları yaktık. Sizde nasıl yandı fotoğraf paylaşır mısınız benimki yarım yanmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı