Lian Li SL120 V2 fanları anakart ile nasıl senkronize edilir?

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Lian Li O11D dynamic EVO kasam mevcut içinde de 10X SL 120 V2 fan mevcut, 3X fanın içinden çıkan kontrolcüye bağlı hepsi, Lian Li'nin uygulaması üzerinden ayar yapıyorum yaptıktan sonra uygulamayı kapatınca ayarlar öyle kalıyor ama bilgisayarı kapatıp açtığım zaman ayarlar uygulama açılana kadar stok ayarlarla çalışıyor renkler otomatik oluyor. Anakart (Aorus B550 Pro-p)dan da müdahale ediyorum renkler değişiyor (uygulaması üzerinden anakarta bırak kontrolü seçeneğini işaretleyince) ama kapatıp açınca uygulamasını açmazsam yine stok ayarlara dönüyor anakartta kalmıyor senkronizesi. Bunu nasıl yapabilirim?

@BerkayZ87 bilginiz var mı?

Hocam burada bir problem yok başlangıçta sistem açılırken otomatik başlat seçeneği dışında yapacak bir şey yok ya da dışarıdan kontrolcü bağlayacaksın kumanda ile o da gereksiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla LED kontrolcünün uygulamasını açmadan ışıklar istediğiniz gibi olmuyor.

Bunun bir çözümü olabileceğini sanmıyorum.

Evet Lian Li kontrolcünün uygulamasını açmadan anakart kontrolüne geçmiyor fanların LED'i, birkaç video izlediğimde güç düğmesine bastığı gibi insanların fanları önceden ayarladıkları renklerde açılış sergileniyor. Bende ise fanların uygulamasında da, anakartın uygulamasın da da renkleri ayarlamış olsam dahi kapatıp açınca stok olarak Rainbow olarak çalışıyor.

Hocam burada bir problem yok başlangıçta sistem açılırken otomatik başlat seçeneği dışında yapacak bir şey yok ya da dışarıdan kontrolcü bağlayacaksın kumanda ile o da gereksiz.

Şöyle ki, her açılış sırasında eski renkler ile açılıyor, normalde bir kontrolcü var diye böyle olmaması lazım, kontrolcü anakarta bağlı anakart uygulaması yani (RGB Fusion) ile renk değişimi uygulanıyor ama her kapattığımda renk hafizası sıfırlanıyor fanların. Yeniden başlatırsam aynı renk ile devam ediyor ama kapatınca güç kesince tekrar açtığımda sıfırlıyor.

Merhaba arkadaşlar,

Lian Li O11D dynamic EVO kasam mevcut içinde de 10X SL 120 V2 fan mevcut, 3X fanın içinden çıkan kontrolcüye bağlı hepsi, Lian Li'nin uygulaması üzerinden ayar yapıyorum yaptıktan sonra uygulamayı kapatınca ayarlar öyle kalıyor ama bilgisayarı kapatıp açtığım zaman ayarlar uygulama açılana kadar stok ayarlarla çalışıyor renkler otomatik oluyor. Anakart (Aorus B550 Pro-p)dan da müdahale ediyorum renkler değişiyor (uygulaması üzerinden anakarta bırak kontrolü seçeneğini işaretleyince) ama kapatıp açınca uygulamasını açmazsam yine stok ayarlara dönüyor anakartta kalmıyor senkronizesi. Bunu nasıl yapabilirim?

@BerkayZ87 bilginiz var mı?
Hangi programı kullanıyorsun

Anakartın programı olarak RGB Fusion, fan uygulaması olarak da L-Connect 3. Önceki kasam MSI MAG 100R'dı o fanları RGB kontrolcü ile anakarttan renk ayarladığım da problem olmuyordu.

Geri
Yukarı