Limitsiz Bütçe ile Toplanabilecek En İyi Oyun Bilgisayarı

Fiyat Sınırsız Olduğunda Hangisi?

• AMD

Oy: 3 8,3%
  • Nvidia

Oy: 33 91,7%

• Oy verenlerin toplamı
    36

TheMaxthon

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Köşe yazarı
Şunu belirtmek isterim ki forum forum gezmekten iyice sıkılmış bunalmış durumdayım. 2017 yılının ilk ayı elime bir miktar para geçecek ve bütçe limiti olmayan bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bu işte çok deneyimli olan kişiler yardımcı olursa sevinirim. Buraya vakit öldürmek için gelmedim yardım almak için geldim o yüzden amacım dalga geçmek felan değildir. Sizden istediğim yardım şu anda toplanabilecek en iyi oyun bilgisayarını toplamanızı rica ediyorum. Ama lütfen hayal gücünüzü zorlayın biraz bilen kişiler bundan önceki forumda 1 tane GTX 1060 işini görür yazmış. Bu bilgisayarın herşeye hazırlıklı olması gerekiyor. Ayrıca monitör olarak LG-75UH855 kullanacağım. Şimdiden teşekkürler. Limitsiz dedik ama yine kafada soru işareti kalıyor olabilir. Yani limitsiz derken maksimum 100 bin TL civarında. Ön yargılı olanlar ve Hayali sistem topladığımı düşünenler hiç cevap bile yazmasın. Gerek yok gerçekten yardım edebilecekler varsa yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
100000 TL? En pahalı parçaları alsanız bile 50'yi geçmek biraz zor. 100'ü bulmak için sanırım 10 tane 2 TB 960 Pro M.2 SSD almak gibi saçma bir şey gerekiyor. Tanesi 5400 TL desek, bütçenin yarısı buraya gider. Bir oyun bilgisayarı için 20 TB SSD.

Konuyu ciddiye alarak şunu söyleyebilirim. Paranızı dilediğiniz gibi harcamakta özgürsünüz. Ancak 30-40 bin lirayı tek bilgisayara yatırmaktansa, 8-10 bin lirayı 1-2 senede bir harcayarak sürekli güncel bilgisayara sahip olmayı yeğlerim. Şöyle bir şey yapabilirsiniz, ciddi bir miktarı donanıma harcayıp geri kalan istediğiniz bütçeyi görsele harcayabilirsiniz. Örnek amaçlı video ekleyeyim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşımızın dediğine kulak verin, TV ile bilgisayar kullanılmaz. Hele ki oyun oynanmaz. Tat vermez. Ancak konsolda arkadaşlarla vakit geçirmeye yarar. Değil 16, 220 bin lira harcasanız bile şahsen monitörün yerine kullanmam. Küçük ekranda o kaliteyi yakalasınlar, belki olur. 2 metrelik televizyonda kafamı çevirmem gerek bir şeyi görmem için. 28-34" oyuncu monitörü almanızı tavsiye ederim. 27 inçten sonrası bile bana aşırı büyük geliyor ancak kalitesi için bazı büyük oyuncu monitörleri alınabilir.

Son olarak anket sorunuza cevap vereyim. 21 Aralık 2016 günü için yüksek bütçeli oyun bilgisayarı Nvidia ile toplanabilir. Henüz AMD'nin üst kulvarda kartı yok piyasada. Radeon Pro Duo'dan daha verimli kartlar gelecektir. Nvidia da yeni kartlar çıkarma aşamasında, GTX 1080 Ti gibi. Yüksek bütçeyle bunları bekleyebilirsiniz. Özellikle 2017 yaz aylarında yeni ürünler gelecek bolca, sadece ekran kartı değil üstelik. Hiç beklemeden yarın bir bilgisayar toplamak istiyorsanız, ister çift Xeon işlemcili ve ASUS Z10PE-D16 gibi üst seviye bir anakart tabanlı sistem kurun, ister LGA 2011-v3 anakartlı ve Intel 6950X işlemcili bir sistem kurun. İkisi de günümüz oyun ihtiyaçlarının çok fazlasını barındırıyor. Ekran kartı olarak da iki tane GTX 1080 alırsınız. Önerilerimi yukarıda sundum, gerisi size kalmış. Konu biraz daha ciddi olursa gerekirse sistem listesi de ayarlanır.

Bu bilgisayarı siteye girip en pahalı parçaları seçerek kendin de toplayabilirdin. Amacın para israfı ise tabi. Senin için para israfı bi makine dizdim üşenmeyip. Ama aynı performansı oyun için 10.000 Liraya da toplarsın. Bu makine sadece para israfı. Paran çokmuş nasılsa.

Ürün TipiÜrün İsmiAdetBirim Fiyatı
İşlemciIntel Core i7-5960X Extreme Edition 20M 3.0Ghz 2011 V311.073,10 USD + KDV
AnakartAsus Rampage V Edition 10 D4 2133Mhz E-ATX 2011-V31672,70 USD + KDV
BellekKingston HyperX Fury 32GB(4x8GB) DDR4 2666Mhz CL15 (HX426C15FBK4/32)1273,00 USD + KDV
Ekran KartıMSI GeForce GTX1080 Sea Hawk EK X 8GB GDDR5X 256Bit1856,96 USD + KDV
Sabit DiskSeagate Barracuda 3TB 64MB 7200Rpm (ST3000DM008)1103,00 USD + KDV
SSD DiskSamsung 850 Evo 2TB 540/520MB MZ-75E2T0BW1678,25 USD + KDV
KasaDeep Cool Genome-BK-GN Sıvı Soğutmalı Kasa Siyah Yeşil Helix1280,35 USD + KDV
Güç KaynağıSeasonic Platinum 1050W 80+Platinum Modüler Güç Kaynağı1249,26 USD + KDV
Gaming MonitörAcer Predator XB271HKbmiprz 27 4ms Hdmi 3840x2160 Gaming Monitör (4K)1870,62 USD + KDV
[TBODY] [/TBODY]
Ara Toplam :17.791,37 TL
KDV Toplamı :3.202,45 TL
Genel Toplam :20.993,82 TL
Havale/EFT ile :20.783,88 TL
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
@Tisy
Aslında yapılabiliyor. Ayrıca mesajınızı düzeltiniz. Nvidia 2'den fazla SLI desteklemiyor demek yanlış bilgiye yol açar. Nvidia "Pascal" serisinde 2'den fazla SLI desteklemiyor derseniz daha doğru olur. Daha doğrusu, 4'lü SLI destekliyor, ancak stabil bir performans alamıyorsunuz.

I7 6850k
Gtx titan x (pascal)2-way sli aga fazla ekran kartına gerek yok paran varsa ekran kartı sonra da takılır
X99a yeni teknolojiler destekleyen baba bi anakart
32gb ddr4 xmp destekli 3000 mhz ram
1 tb samsung 850 pro sata 3.0 ssd(ek olarak 512 veya 256 gb samsung pro 960 pciE tabanlı ssd)
1000 veya 750 watt güzel sertifikası olan bir güç kaynağı (80 plus gold)
Kasa cooler master maker olabilir isterseniz mekanik disk te koyun bu sistemle uzaya da çıkarsınız ama ekran kartı konusu dediğim gibi 4 tane falan fantezi işi 2 tane koyun hatta nvidida nın önerdiği gibi 1 adet takın ileride teknoloji çok gelişirse elinizde kalan para ile ondan takarsınız

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı