Linkler güvenlik taramasından geçirilebilir mi?

BerkayPAT

Kilopat
Daha fazla  
Bazı dosya linkleri oluyor. Mesela yama indirmek için falan linkler oluyor ama virus var mi bilemiyoruz. Bunları denetleyen bir site var mi linki kopyalasak dosyada sorun var mi söylese. Varsa nasıl kullanılıyor? Ve hangi site?

Son düzenleyen: Moderatör:
Link ile virüs taraması yapılmaz. Benim bildiğim kadarıyla bu tür websiteler sadece gönderdiğin websiteyi inceliyor ve içerisinde zararlı yazılımlar varsa onları tarıyor. İndirdikten sonra dosyayı ayrı taratman lazım. Ayrıca bir dosyayı açmadığınız sürece virüs bulaşmaz, bu yüzden rahatça indirip tarama yaptırabilirsiniz.

Bazı dosya linkleri oluyor. Mesela yama indirmek için falan linkler oluyor ama virus var mi bilemiyoruz. Bunları denetleyen bir site var mi linki kopyalasak dosyada sorun var mi söylese. Varsa nasıl kullanılıyor? Ve hangi site?
Direkt link ile, linkten indirilen dosyayı tarayan bir servis yok diye biliyorum.

VirusTotal ile dosyayı indirdikten sonra VirusTotal'e yükleyip taratıp, virüs olmadığında emin olduktan sonra açabilirsiniz.

Direkt linki tararsanız yönlendirilen sitenin zararlı olup olmadığını tarar, bu tarama da dosya üzerinde geçerli olmaz.

Direkt link ile, linkten indirilen dosyayı tarayan bir servis yok diye biliyorum.

VirusTotal ile dosyayı indirdikten sonra VirusTotal'e yükleyip taratıp, virüs olmadığında emin olduktan sonra açabilirsiniz.

Direkt linki tararsanız yönlendirilen sitenin zararlı olup olmadığını tarar, bu tarama da dosya üzerinde geçerli olmaz.

Hocam yama kuracağım virüs programı virüs tespit ediyor ama işte bu tarz şeylerde olamsa bile tespit ediyorlar ama insan yine de güvenemiyor kaldım yamasız çok da bilindik sitelerde yok halbuki bayağı da bilindik oyun.

Geri
Yukarı