Linux dağıtımı önerisi

Benim bilgisayarda animasyonlar bir tık yavas kalıyor. Ustelik kaynak kullanimi bakimindan bir tık uzdu sayilir, en azindan KDE ile karsilastirinca. Bilgisayar oyle berbat da degil, 1050 Ti takili. İslemci de darbogaz yemiyor.

Hocam bende boşta 0.9 ila 1.2 GB RAM yiyor. Fedora ile vanilla GNOME kurarsanız en sade haliyle geliyor. Animasyonları da eklenti ile hızlandırabiliyoruz. GNOME bu eklenti işini biraz topluluğa bırakıyor.

Hocam bende boşta 0.9 ila 1.2 GB RAM yiyor. Fedora ile vanilla GNOME kurarsanız en sade haliyle geliyor. Animasyonları da eklenti ile hızlandırabiliyoruz. GNOME bu eklenti işini biraz topluluğa bırakıyor.

Fedora demisken su an Fedora KDE kullaniyorum. Ne yazik ki tikanip kaldim. Linux Mint ilk once kernel yuklenmeli hatasi veriyor falan. Su an bir saniye durmayip gecesim var ancak mumkun degil simdilik.

Evet KDE daha özelleştirilebilir. Fakat performans konusunda dediğinize katılmıyorum.
Açık açık söylemek gerekirse bu topluluktaki çoğu kişi tarafından kabul gördü artık zira GNOME yabancı forumlarda da nefretle karşılanan, her güncellemede eski eklentilerin büyük ölçüde bozulduğu ve alınan yatırıma karşın yeterli önemin verilmediği bir proje olarak değerlendiriliyor.

Açık açık söylemek gerekirse bu topluluktaki çoğu kişi tarafından kabul gördü artık zira GNOME yabancı forumlarda da nefretle karşılanan, her güncellemede eski eklentilerin büyük ölçüde bozulduğu ve alınan yatırıma karşın yeterli önemin verilmediği bir proje olarak değerlendiriliyor.

Ben gayet memnunum hocam bilemiyorum. KDE'den sonra kullanabileceğim en iyi masaüstü ortamı bence. Sadece özelleştirilebilirliği topluluğa atıyor ve bu da uyumluluk sorunlarına yol açıyor. Onun dışında ben fazla bir problem görmüyorum.

Merhaba arkadaşlar bu sisteme hızlı çalışacak bir Linux dağıtımı öneririr misiniz?
Sistem: Casper C300.
Intel Celeron N3050 1.6 GHz.
4 GB 1066 MHz DDR3 RAM.
500 GB ortalama 100-150 mb/ okuma yazma hızı olan hard disk.

Linux Lite, Lubuntu, Linux Mint Xfce-Mate dağıtımlarından hoşuna gideni kur geç.

Geri
Yukarı