Linux işletim sistemi ve Dual Boot

Daldala

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Yakın zamanda bir bilgisayar edineceğim.
İşletim sistemi olarak Linux kullanmanın ( en azından benim için ) daha iyi olacağını düşündüm. Oyun oynamayacağım genel olarak yazılım öğrenmek istiyorum. Aklımda Linux Mint var ancak bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Sistemimin tüm Linux dağıtımlarını kaldıracağını sanıyorum.
Alacağım sistemin özellikleri;

AMD Ryzen 5 3600X İşlemci.

RX 570 Ekran Kartı.

Samsung 970 EVO Plus 500 GB SSD.

8 GB 3600 MHz 1 adet RAM ( İleride 2×8 yapabilirim. )

MSI B450 Mortar Max Anakart.

FSP 60AHBC 600W Güç Kaynağı.

Forumlarda bu konu hakkında bilgiler var okudum ve okumaya devam ediyorum.
Baştada belirttiğim üzere yazılım öğrenmek istiyorum, uzun zamandır bilgisayarım olmadığı için "Windows'a benziyor alışmak kolay olur" demenize gerek yok. Sade, özelleştirilebiliritesi yüksek bir Linux dağıtımı arıyorum.
Son olarak Windows ile Dual Boot yapmak sizce gerekli mi? Bunu cevaplarsanız sevinirim.

Uzun oldu kusura bakmayın yardım, görüş ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Her Linux'u kaldırır. Linux Mint olur.
Sade, özelleştirilebiliritesi yüksek bir Linux dağıtımı arıyorum.
O zaman size KDE lazım. Bu arada bu benim masaüstüm. Dual-boot'a bence gerek yok.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-29 22-18-07.png

Son düzenleme:
Windows ile Dual Boot yapmak sizce gerekli mi?
Yazılım öğrenecekseniz sadece Linux dağıtımı kurun. Windowstan uzak durun. Keşke ben de PC'yi ilk aldığımda Kubuntu falan kursaydım diyorum bazen. Şu halimle yazılıma başladım, başlayacağım derken 2 ay oldu. 😄 Linuxta oyun oynamak zor olduğu için Windowstan daha iyidir. En azından yazılıma daha çabuk başlarsınız.

Geri
Yukarı