Linux Kullanmak İçin 1500 TL Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Hawkyshun

Hectopat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği 3.Sınıf Öğrencisi
Merhabalar.
Yazılım mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Hali hazırda grafik tasarım ve oyun için aldığım i7 7700HQ ve GTX 1050 tabanlı bir laptop'ım var.
Malum oyun bilgisayarı olunca taşınabilirliği de bir o kadar azalıyor.

Maksimum 1500₺ olacak şekilde bir ultrabook veya notebook arıyorum. Xiaomi'nin ürünleri gerçekten hoşuma gidiyor fakat yurt içinde satış olmadığı için tedirginim.
Hometech'in ürünleri makul fiyatta, birkaç arkadaşımın dediğine göre Hometech kendi cihazlarının BIOS'unu kilitlemiş. Başka işletim sistemi yüklenmiyormuş.

Sizden ricam taşınabilirliği fazla olan maksimum 1500₺ olacak şekilde bir laptop tavsiyesidir.

Teşekkürler.

Hometech isimli markayı bu tür işler için tavsiye etmem. Sebebi ise,

Hometech Wi10 UEFI Windows 10 USB Boot Sorunu
Hometech HT Book 14 Muhasebe İçin Kullanılır mı?
Hometech HTBook 14 Format USB Boot Menüde Görünmüyor gibi konulardır.

Şuradaki bilgisayarlardan size en iyi gelene bakın, bir ürünü almaya karar verdiğiniz zaman bolca yorum okuyun.

Notebook&Laptop Fiyatları - Epey

Gearbest TR: Jumper EZBOOK 3 PRO Notebook 64GB + DUAL WIFI

Bu ürün vergisi, sunum ücreti ile falan 1200 TL civarına geliyor. Aliexpress ve Gearbest gibi sitelerden de güzel bilgisayarlar bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Hawkyshun
Hometech almayın. Aldığın bilgisayarın BIOS'u olur mu onu bile bilmiyorum. Hometech genelde basit bilgisayarlar üretiyor. Tablete Windows kurulmuş hali bile denebilir. Onlara Linux kullanmayı geçtim Windows'u bile tam özellikleriyle çalıştıramıyorlar.

@Silinen üye gibi ben de yurtdışından almanı tavsiye ederim. Xiamoi kaliteli bir marka zaten. Ürünleri yabancı forumlardan araştırabilirsin ek olarak ürün yorumlarına da bakabilirsin. Tedirgin olmana da gerek yok. Markanın kendisi satış yaptığı için güvenebilirsin. Gümrükte sıkıntı yaşarsan da ürünün geri gönderilmez. Senden vergiyi ödemeni isterler ödediğin taktirde ülkeye girişte sorun yaşatmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı