Linux Mint Bluetooth çalışmıyor

Jetronin

Decipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün Linux Mint kurdum bütün aygıtlarım gayet iyi ve sistem kararlılığı da güzel fakat BT aygıtım bir türlü çalıştıramadım.
Sorunun sürücü kaynaklı olduğunu düşündüm ve teker teker blueman ile bluez sürücülerini sildim, yükledim ve uygulama mağazasında ki bütün Bluetooth sürücülerini denedim fakat hiçbiri işe yaramadı.
Bluetooth aygıtım: CSR8510 A10 Bluetooth dongle.
PC özellikleri:
i7 8700 CPU.
H310M anakart.
24 GB RAM.
RX 580 GPU.
480GB SSD.

@Kernelginar @Linux Aliskanligi @Linux Kaymak @bados123 @bitwise @Eray T @gen2 @GalaxySal450

Son düzenleme:
Merhaba, bugün Linux Mint kurdum bütün aygıtlarım gayet iyi ve sistem kararlılığı da güzel fakat BT aygıtım bir türlü çalıştıramadım.
Sorunun sürücü kaynaklı olduğunu düşündüm ve teker teker blueman ile bluez sürücülerini sildim, yükledim ve uygulama mağazasında ki bütün Bluetooth sürücülerini denedim fakat hiçbiri işe yaramadı.
Bluetooth aygıtım: CSR8510 A10 Bluetooth dongle.
PC özellikleri:
i7 8700 CPU.
H310M anakart.
24 GB RAM.
RX 580 GPU.
480GB SSD.

@Kernelginar @Linux Aliskanligi @Linux Kaymak @bados123 @bitwise @Eray T @gen2 @GalaxySal450
Dener misiniz?
sudo apt install linux-firmware

Son düzenleme:
Kopya csr aygıtlarda görülen jenerik bir sorun, şuradaki yama sorunu çözebiliyor. Fix for CSR Dongle 0a12:0001 ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode) MODIFICADO

Eğer Linux'ta kalmayı düşünüyorsan, müsait bir ara btusb modülüne bu yamayı ekleyerek bir dkms paketi oluşturup paylaşabilirim. Bunun için şu komutların çıktısını paylaşırsın.

Kod:
uname -r
lsusb -tv

Hocam bu. Patch dosyasını nasıl kurabilirim?

Hocam bu. Patch dosyasını nasıl kurabilirim?

Bu kurulabilecek bir şey değil.

Eğer Linux'ta kalmayı düşünüyorsan, müsait bir ara btusb modülüne bu yamayı ekleyerek bir dkms paketi oluşturup paylaşabilirim. Bunun için şu komutların çıktısını paylaşırsın.

Çıktıları paylaşmanı bekliyorum.

Geri
Yukarı