Çözüldü Linux Mint ekran parlaklığı ayarlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Linux Mint'te ekran parlaklığını ayarlayabileceğimiz bir yazılım varsayılan olarak yüklü gelmiyor maalesef. (MX Linux'ta bu var.)
Ekran kartınız NVIDIA ise NVIDIA settings üzerinden ekran parlaklığı, kontrast ve gamma ayarlanabiliyor.
Yazılım Yöneticisi üzerinden ekran parlaklığı ayarını yapabilmenizi sağlayan bir uygulama yüklenebiliyordur belki.

Linux Mint'te ekran parlaklığını ayarlayabileceğimiz bir yazılım varsayılan olarak yüklü gelmiyor maalesef. (MX Linux'ta bu var.)
Ekran kartınız NVIDIA ise NVIDIA settings üzerinden ekran parlaklığı, kontrast ve gamma ayarlanabiliyor.
Yazılım Yöneticisi üzerinden ekran parlaklığı ayarını yapabilmenizi sağlayan bir uygulama yüklenebiliyordur belki.
Hocam sağ alltan mint ten denedim olmuyor. Windowsta oluyor.
Normalde Windows'ta kendi app'i var AMD'nin ama burda yüklenmiyorumus galiba.

Buna bakabilirsiniz.
Çözüm olarak işaretlenmiş mesajdakileri denedim fayda etmedi.

Hocam sağ alltan mint ten denedim olmuyor. Windowsta oluyor.
Normalde Windows'ta kendi app'i var AMD'nin ama burda yüklenmiyorumus galiba.

Çözüm olarak işaretlenmiş mesajdakileri denedim fayda etmedi.
Yazılım Yöneticisinde birçok program var, muhakkak buna yönelik küçük bir yazılım vardır ama ben bilmiyorum işte adını. 🙁

Linux Mint'te ekran parlaklığını ayarlayabileceğimiz bir yazılım varsayılan olarak yüklü gelmiyor maalesef.

Geliyor hocam. Konudaki sorunu sizde yaşamış olabilirsiniz.

Geri
Yukarı