Çözüldü Linux Mint şifre gereksinimi nasıl durdurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

awuin

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
VirtualBox_asdff_03_05_2023_11_08_08.png

Çözüm
Mint'te root hesabı var mı ki?

Ben denediğimde masaüstü kullanılamıyordu. Ayarlardan kullanıcı adı girmeyi aktif edip girmiştim.
Varsayılan olarak yok çünkü güvenliğiniz için root olarak girmenizi istemiyorlar.

UAC gibi kapatamaz mıyım?
Kod:
sudo visudo

bunu yazdıktan sonra açılan dosyada

Kod:
kullanici_adiniz ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL
Baş kısma kullanıcı adını yazarsın. Önermediğimi kesinlikle unutma. Zararlı bir yazılım kurulacak olursa direkt ona yetki vermiş olacaksın şifreyi kapatarak.
Root hesaba geçmedikçe bu şekilde şifre girmen gerekir.

Root hesaba geçmeni önermem. Normal kullanıcı olarak devam etmelisin güvenlik amaçlı.

Son düzenleme:
Root hesaba geçmedikçe bu şekilde şifre girmen gerekir.

Root hesaba geçmeni önermem. Normal kullanıcı olarak devam etmelisin güvenlik amaçlı.

Ben denediğimde masaüstü kullanılamıyordu. Ayarlardan kullanıcı adı girmeyi aktif edip girmiştim.

Varsayılan olarak yok çünkü güvenliğiniz için root olarak girmenizi istemiyorlar.

UAC gibi kapatamaz mıyım?
Kod:
sudo visudo

bunu yazdıktan sonra açılan dosyada

Kod:
kullanici_adiniz ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL
Baş kısma kullanıcı adını yazarsın. Önermediğimi kesinlikle unutma. Zararlı bir yazılım kurulacak olursa direkt ona yetki vermiş olacaksın şifreyi kapatarak.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı