Linux Mint yerine USB'siz Windows kurmak

captainarelin

Hectopat
Daha fazla  
USB bellek kullanmadan Linux Mint yerine Windows 10 kurmam gerekli. Başka bir bilgisayar kullanamam ve telefondan ISO da kuramam. Bu durumda Windows 10 kurmalıyım. Bunu nasıl yapacağım hakkında zerre fikrim yok.

USB bellek kullanmadan Linux Mint yerine Windows 10 kurmam gerekli. Başka bir bilgisayar kullanamam ve telefondan ISO da kuramam. Bu durumda Windows 10 kurmalıyım. Bunu nasıl yapacağım hakkında zerre fikrim yok.
Diski bölüp böldüğünğz parçasına ISO dosyasını yazdırmanız sonra da bootloaderinizden o kısımdan boot etmeniz gerekli. Eğer bu dediğim şey işe yarar ve formatı başarmış olursanız windows üzerinden iso yazdırdığınız partisyonu formatlayıp birleştirme yapabilirsiniz.
Daha önce denemediğim için nasıl yapılır ya da yapılabilir mi hiç bir fikrim yok fakat bu halıyle bile sistem diskinizi bölmek için Gparted gibi bir taşınabilir işletim sistemine ihtiyacınız olacak çünkü Linux içinde işletim sistemi çalışan diski bölmeye izin vermiyor.
Yani sanırım yapamazsınız.
@202 (hocam çok etiketliyorum kusura bakmayın :D)

ISO dosyasını internetten indirin içini açıp sources bölümünden setupu bulun ve diske kurun.

Windows 10'da yapsam bazı programları kullanarak yapabilirmişim ancak bu bir virüs temizlemek için olan acil durum senaryosu. Ondan dolayı hızlı ve kesin olması için Windows'a Linux'a, sonra Linux'a Windows'a geçeceğim.

Tamam.
Hocam şöyle, dediğim gibi içinde os çalışan partisyonda bölme işlemleri yapmanız yasak burada, gparted ile denemiştim ve olmuyordu. O sebeple bilgisayarınızın altına koli bandıyla bir 8gb bellek yapıştırmanız daha mantıklı :D

Windows 10'da yapsam bazı programları kullanarak yapabilirmişim ancak bu bir virüs temizlemek için olan acil durum senaryosu. Ondan dolayı hızlı ve kesin olması için Windows'tan Linux'a, sonra Linux'tan Windows'a geçeceğim.

Tamam.

Linux'dan Linux'a gececek olsaydiniz dediginiz olurdu ama Windows buyuk ihtimalle olmaz.
Iki diskiniz varsa yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı