Linux'a Geçmek İstiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Linux üzerinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız ARCH LİNUX tavsiye ederim. Herşeyi komutla yapıyorsunuz kurulum sırasında... Program derleme yazılım yğkleme hepsi göz önünde. Ama ilk başta baya bi zorlar adamı...

Ubuntuyu kurmak için yeni bir disk oluşturacağım ancak verilerim de kayıplar olacak gibi.
8704inciv9822288.jpg

Format atmadan 10gb D den. 10gb G disk sürücüsünden alma imkanım var mı ? Yoksa verilerimi taşınabilir hdd gibi bir şeye yedeklemem mi lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmadan disk management / disk düzenleme üzerinde herhangi bir sürücü üzerinde yeterli alan varsa alabilirsiniz.

Format atmadan disk management / disk düzenleme üzerinde herhangi bir sürücü üzerinde yeterli alan varsa alabilirsiniz.

Var olan disklerimde veri kayıpları olmaz değilmi ?

10 gb lık bölüm oluşturdum, Ubuntuyu flash disk'ime yazdım ve bu 10 gb lık bölüme format attım. Yeniden başlatılıyor yazdı. Otomatik Windows açıldı :S. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Ubuntu'yu kurmadın daha yani, BIOS veya açılış ayarlarından USB'yi öne alırsan veya seçersen Ubuntu kurulumuna geçebilirsin.

Ingilizcen varsa burada dökümantasyon hazır.

Usb'ye ubuntuyu yazdım, f12 ile boot ettim. Ordan 10 gb lik hdd bölümünü seçtim ve kurulumu başlattım. Kurulum bitince reset at dedi, attım ama otomatik Windows açıldı.

Master Boot Record düzenlemesi gerek... burası işlerin biraz karmaşıklaştığı ve olayların patlayabileceği noktaya geliyor:

1 Komut Satırı / command line'ı administrator ile açıp
2 bcdedit.exe
3 Windows boot loader altında yazanları buraya bir yaz.

Master Boot Record düzenlemesi gerek... burası işlerin biraz karmaşıklaştığı ve olayların patlayabileceği noktaya geliyor:

1 Komut Satırı / command line'ı administrator ile açıp
2 bcdedit.exe
3 Windows boot loader altında yazanları buraya bir yaz.

CMD ekranındanmı bahsediyorsunuz?

Evet, klavyendeki Windows tuşu + R yaptığında, cmd yazıp enter'a basarak ulaşabilirsin. Ama administrator olman gerek...

Dikkatli ol, bir şeyleri uçurursan, bolca veri kayıbı yaşayabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı