Linux'ta keşke olsa dediğiniz şeyler

Aktif değilim ama hani Linux açık kaynak bir sistem altyapısı ya, insanlar da kendi sistemini yapıp içine farklı uygulama açma uzantıları koyuyorlar, (Örnek: ChromeOS'da .apk) keşke o uzantıların hepsi Linux'un saf halinde otomatik olarak olsa. Diğer şekilde uygulama desteği az oluyor çünkü kimi sistemlerde.

Keşke .exe dosyalarını açma özelliği olsaydı. Varsa ben bilmiyorum. (ek uygulama gerekmeden)
Linux kerneli kullandığı için ek katman gerekmeden böyle bir şey mümkün değil.

Aktif değilim ama hani Linux açık kaynak bir sistem altyapısı ya, insanlar da kendi sistemini yapıp içine farklı uygulama açma uzantıları koyuyorlar, (Örnek: ChromeOS'da .apk) keşke o uzantıların hepsi Linux'un saf halinde otomatik olarak olsa. Diğer şekilde uygulama desteği az oluyor çünkü kimi sistemlerde.
Distroboxa bakabilirsiniz. Aslında amacım başka bir konudadı buraya taşımışlar. Bir dağıtım geliştireceğim ve insanlardan fikir alıyorum.

@lgS öGRENCiSiDetux hocam bir rehberde gördüğüme göre DistroBox bir uygulama. İşte benim demek istediğim de keşke direkt kernelde olsaydı bu destek, yeni bir kullanıcı olarak girince işler zorlaşabiliyor çünkü.
Hocam linux kerneli sadece temli oluşturur , geri kalan paket yöneticis vs dağıtımdan dağıtıma değişir. İşte amacımda bu insanlara göre bir dağıtım geliştirmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı