Linuxtan Windows'a dönüş ve düşünceler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tempestian

Decipat
Makaleler
11
Daha fazla  
Merhaba sevgili Technopat Sosyal ailesi. Yaklaşık 2 senedir Linux kullanıcısıyım ve Linux'u hep seviyor gibi göründüm ancak artık yeni bir bilgisayarım var ve artık iyi bir bilgisayarım olduğu için linux kullanmak istemiyorum. Şimdi açık şekilde Linux hakkında düşüncelerimden bahsedeceğim.

Linux gereksiz şekilde zor olan, saçma sapan çalışan, hiçbir özelliği olmadığı için hafif olan ancak sürekli kernel panic veren berbat bir yazılım.

Kullanılışının zorluğundan bahsetmiyorum bile. Ben bir şeyler indirmek için c++ veya python öğrenmek istemiyorum. Ben anlamını bilmediğim yazıları okumadan "Yes" tuşlarına basarak bilgisayarıma virüs kurabilme özgürlüğü istiyorum. Evet bu bir özgürlük. Ben virüs kurabilme özgürlüğü istiyorum.

Zaten kimse Linux kullanmadığı için Linux'a hazırlanan virüsler az. Yoksa Linux zaten çok güvenliksiz. Örneğin hiçbir Linux dağıtımında Windows Defender var mı? Yok tabii ki.

Açık kaynak kısmı falan da umrumda değil. İstediğimi kullanıyorum ya o bana yeter. Hiçbir uygulama üzerinde hak elde etmeme gerek yok. Yazılım sadece kodlayan kişiye aittir ve değiştirilememelidir. GPL çok saçma bir lisans.

Ben kod yazarak masaüstü özelleştirmek yerine bana hazır sunulmuş, bir şey yapmama gerek olmayan harika Windows masaüstünü kullanmaya geçtim.

Elveda Linux, görüşmemek üzere. Hoşgeldin Windows. Seni çok seviyorum.

Merhaba sevgili Technopat Sosyal ailesi. Yaklaşık 2 senedir Linux kullanıcısıyım ve Linux'u hep seviyor gibi göründüm ancak artık yeni bir bilgisayarım var ve artık iyi bir bilgisayarım olduğu için linux kullanmak istemiyorum.
İşte bu olayı çözen nokta. Linux kullanan ve daha sonra güzel bir bilgisayara sahip olan Linux kullanıcılarının %99,9'u Linux'u bırakır.

İşte bu olayı çözen nokta. Linux kullanan ve daha sonra güzel bir bilgisayara sahip olan Linux kullanıcılarının %99, 9'u Linux'u bırakır.

Yok hocam öyle bir şey nerenden atıyorsun? 2060 ekran kartına sahip sistemimde bile Arch kurulu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı