Çözüldü Lisans 4. sınıfta KPSS'ye girilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

QNUR7

Hectopat
Daha fazla  
Lisans 4. sınıfım mezun değilim, ön lisans diplomam var. 2024'teki hem lisans hem ön lisans KPSS'ye girebilir miyim? Lisans KPSS'ye girersem ön lisans KPSS yanma durumu olur mu?

Çözüm
Lisanstan mezun olunca önlisans kpss hakkım yanıyor onu biliyorum zaten, lisanstan mezun olmadan hem lisans hem önlisans sınavına girebilir miyim? onu sormuştum.
Giremezsiniz işte. Birini tercih etmeniz lazım. Lisans mezunu olursanız tercih etme hakkınız da ortadan kalkar sadece lisansa girebilirsiniz. Öğrenciyken ikisine de girme hakkınızı tercih etme hakkınız var, ikisine de girebilme hakkınız yok: Adayların birden fazla öğrenim düzeyinde KPSS'ye girmeleri mümkün değildir.
Sınava girebilirsin fakat lisans diplomanı aldığında ön lisans KPSS puanından yararlanamazsın. Ön lisans bölümden atanmak istiyorsan mezun olma.

Hangisine başvurunuz varsa ona girebilirsiniz. Aynı anda birden fazla öğrenim düzeyinde sınava giremezsiniz. Kılavuzu okursanız detaylı bilgiler zaten yer alıyor.
1715865930708.png

Kaynak: https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2024/KPSS/bkilavuz_d03052024.pdf

Son düzenleme:
Lisanstan mezun olunca önlisans kpss hakkım yanıyor onu biliyorum zaten, lisanstan mezun olmadan hem lisans hem önlisans sınavına girebilir miyim? onu sormuştum.
Giremezsiniz işte. Birini tercih etmeniz lazım. Lisans mezunu olursanız tercih etme hakkınız da ortadan kalkar sadece lisansa girebilirsiniz. Öğrenciyken ikisine de girme hakkınızı tercih etme hakkınız var, ikisine de girebilme hakkınız yok: Adayların birden fazla öğrenim düzeyinde KPSS'ye girmeleri mümkün değildir.

Çözüm
Teşekkürler. Çözüldü attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı