Lise 1. sınıfta sınavı kopya diye aldılar

Emirrd

Decapat
Daha fazla  
Bugün matematik sınavım vardı sınavlar kelebek sistem oluyor sıramın az önünde yerde 9.sınıf formülleri yazan yırtık pırtık bir kağıt duruyordu sınavda kafamı kaldırmadım ve ilk teslim ettim önümde de 9. sınıf vardı hoca sordu kimin diye ikimizde benim değil dedik muhtemelen sınavdan önce biri düşürdü. Hoca bana sordu, hocam dedim benim değil, az ilerde bulunduğu için benden şüphelendi. Ben de hocam yazılarımızı karşılaştıralım dedim hoca karşılaştırdı ve k harfi benim yazdığım yazılara benzediği için kopya girdi ve disiplinlik oldum. Ne yapacağım? Hocalar inanmıyor.

Bugün matematik sınavım vardı sınavlar kelebek sistem oluyor sıramın az önünde yerde 9.sınıf formülleri yazan yırtık pırtık bir kağıt duruyordu sınavda kafamı kaldırmadım ve ilk teslim ettim önümde de 9. sınıf vardı hoca sordu kimin diye ikimizde benim değil dedik muhtemelen sınavdan önce biri düşürdü. Hoca bana sordu, hocam dedim benim değil, az ileride bulunduğu için benden şüphelendi. Ben de hocam yazılarımızı karşılaştıralım dedim hoca karşılaştırdı ve k harfi benim yazdığım yazılara benzediği için kopya girdi ve disiplinlik oldum. Ne yapacağım? Hocalar inanmıyor.

Matematik sınavında bir insan nasıl kopya çeker onu anlamıyorum. Kopya çekilebilecek bir ders değil hocaların da bunu anlaması lazım.

Umursamayın hocam gidin e sporcu olun şaka bir yana yapacak bir şey yok.

Okulda aranın iyi olduğu bir öğretmenle konuş. Sınav tekrarı yapılabilir belki. Durumu bu şekilde çözebilirsin diye düşünüyorum. Ama e-okulda k yazmıyorsa bir şey yapmana gerek yok.

Kendi kağıdını ve o kopya kağıdını karşılaştırın. Eğer her şeyiyle aynıysa kopya diyebilirler. Ayrıca kağıt önünde ki 9. sınıfın da olabilir? Hocaların bunu yapması saçma olmuş.

CİMER'e şikayet et tam bir kanıt olmadan seni suçlayamazlar.
CİMER'e şikayet edilse de bu durumun pek değişeceğini sanmıyorum. En azından TR'de ki okul müdürleri için. Hem sınav esnasında ki 2 kişi hem de normalde o sınıfta ve o yerde oturan öğrenciyi sorguya çekerler. Sonuç pek değişmez. Ama yırtsada tek değişen şey öğretmenlerle arasını iyice soğutmak olur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı