Lise Mezunu askerliği tecil ettirebilir mi?

Tebrik ederim Hocam, bundan sonraki kariyerinizde başarılar dilerim. Dediğiniz gibi Meslek Lisesinin büyük dezavantajı oluyor. Staj yaptığınız için son senenizde YKS'ye çalışmaya süreniz olmuyor, o seneniz gidiyor zaten. Havacılık bölümü nasıl güzel mi? Siz yine de güzel toparlamışsınız Hocam. :)

Tebrik ederim Hocam, bundan sonraki kariyerinizde başarılar dilerim. Dediğiniz gibi Meslek Lisesinin büyük dezavantajı oluyor. Staj yaptığınız için son senenizde YKS'ye çalışmaya süreniz olmuyor, o seneniz gidiyor zaten. Havacılık bölümü nasıl güzel mi? Siz yine de güzel toparlamışsınız Hocam. :)
Açıkçası ben ingilizcemin olmasından ve üniversitenin aynı şehirde çıkmasından dolayı bayağı şanslıydım. Liseyi ve üniversiteyi hep maddi ve manevi zorluklar çekerek okudum. Havacılık bölümü gerçekten seveni için hangi departmanda çalışırsan çalış çok güzel. Ben zorla sevmeye çalıştım ve hala öyle yapıyorum. Ama içimde yazılımcı olmak hep bir ukte kalacak.

Maalesef Hocam, Üniversiteye gidenlerin bir çoğu da istediği yere yerleşemiyor. Bu çok sinir bozucu. Koşullar böyle, biz de uymaya çalışıyoruz. Ben Spor bölümlerine daha çok ağırlık verilmesini, hatta bölümlerin arttırılmasını isterim. Mesela Ülkemizde Teknik Direktörler, Antrenörler yetiştirmemiz şart. Almanya'da ki Hennes-Weisweiler Akademisi gibi akademileri kıskanırım bu yüzden. Bu anlamda çok başarılılar. Sportif başarılara ciddi anlamda değer veriyorlar.

Son düzenleme:
Maalesef Hocam, Üniversiteye gidenlerin bir çoğu da istediği yere yerleşemiyor. Bu çok sinir bozucu. Koşullar böyle, biz de uymaya çalışıyoruz. Ben Spor bölümlerine daha çok ağırlık verilmesini, hatta bölümlerin arttırılmasını isterim. Mesela Ülkemizde Teknik Direktörler, Antrenörler yetiştirmemiz şart. Almanya'da ki Hennes-Weisweiler Akademisi gibi akademileri kıskanırım bu yüzden. Bu anlamda çok başarılılar. Sportif başarılara ciddi anlamda değer veriyorlar.
Altyapıda oynayan çocukların %90'ı da torpil zaten. Gerçi sadece çocuklar torpil değil, hocasından yöneticisine kadar herkes birbirinin tanıdığı. Kulüpler resmen zincir aile şirketlerine dönmüş. Biz de kıçı kırık ligimize onlarca sponsor desteği veya emekli olmaya gelen iki yabancı yıldız geldi diye havalara uçuyoruz. Alman sistemini örnek almaya bugünden başlansa bile en az 10, 20 sene belki de daha fazla sürer sistemi oturtmak için. Anlayacağın düzeltmeye veya düzeleceği ümidine çok takılma, bugünlerde klasik olacak, acı ama gerçek ama kendini bir şekilde yurt dışına atabilmeye bak. Neresinden tutsan kâr. Sana bol şanslar diliyorum. Koyduğun hedefe değil, sürece odaklandığın sürece daima istekli ve mutlu olursun...

Evet hocam, siz de en yakın askerlik şubesine giderek askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Haberiniz olsun, mesleki ve teknik lise mezunuysanız 6 yıl erteletebiliyorsunuz. Düz lise veya dengi liseler için ise 3 yıl.

Teşekkür ederim hocam bugün gittim hala erteleme talebi olarak gözüküyor e-Devlet'te ancak işlem tamamlandı sanırsam.

Evet Hocam, öyle gözükür. Yanlış hatırlamıyorsam 15 iş günü içerisinde başvuruya cevap veriliyor. Ben de 1 gün sonra sisteme düşmüştü, sizinki de yakında düşer.

Geri
Yukarı