Lise okumak zorunlu mu?

hyperoot

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
(Kısaca Tost Makinesi Sistem Özelliklerim :D)
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8400
İşlemci: AMD Athlon(tm) II X2 215 Processor (2 CPUs), 2.70 GHz
RAM: 3 GB
Sistem Türü: Windows 10 Pro [32 bit x64 tabanlı]
DirectX Sürümü: DX 12
Merhaba, 9. sınıfım ve bu sene sınıfta kalırsam ailem tekrar göndermeyi düşünmediklerini söylüyorlar. (genel olarak derslerim iyi fakat 4 dersten kalma durumunu yaşayabilirim) sorum şu 2024 yılında lise okuma zorunluluğu hakkında net bir bilgi var mı acaba? Yani lise okumak zorunlu mu? Dilekçe verip alabileceklerini söyledi ailem fakat bu işlem bu kadar kolay mı oluyor yani?

Merhaba, 9. sınıfım ve bu sene sınıfta kalırsam ailem tekrar göndermeyi düşünmediklerini söylüyorlar. (genel olarak derslerim iyi fakat 4 dersten kalma durumunu yaşayabilirim) sorum şu 2024 yılında lise okuma zorunluluğu hakkında net bir bilgi var mı acaba? Yani lise okumak zorunlu mu? Dilekçe verip alabileceklerini söyledi ailem fakat bu işlem bu kadar kolay mı oluyor yani?
Tekrar kalırsan zorunluluğun olmuyor diye biliyorum ama maalesef diğer durumlarda zorunlu.

Lise okumak zorunlu evet (ne kadar işleniyor orası ayrı), ama ailene gelip sorsalar ben gönderiyorum okula mı gitmiyorsun diyebilirler. Hiçbir sorun da çıkmayacaktır böylece.

SORU 2: Bu düzenleme ile şimdi durum ne olmuştur?
CEVAP 2: Bu değişikliklerle birlikte halen uygulanmakta olan 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitim yerine, 12 yıllık zorunlu kademeli eğitim getirilerek 12 yıllık süre üç kademeye ayrılmıştır. Birinci kademe 4 yıl süreli ilkokul (1. 2. 3. ve 4. sınıf), ikinci kademe 4 yıl süreli ortaokul (5. 6. 7. ve 8. sınıf) ve üçüncü kademe 4 yıl süreli lise (9. 10. 11. ve 12. sınıf) olarak düzenlenmiştir

12 yıl eğitim kanunen zorunlu. Dilekçeye ne yazmayı düşünüyormuş aileniz? Öyle kolay olmamalı, hem nasıl bir okuldan soğutma biçimi bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı