Lisede nasıl arkadaşlık kurulur?

ı love you

Hectopat
Utangaç biri değilim. Yani her türlü yaklaşabilirim. Ama korkum şu ya düşünce tarzımın uymadığı herhangi birini bulamazsam? Arkadaşın olmadan yalnız kalırsam? Bana göre birini bulamazsam ben mi onların kafa tarzına uymaya çalışayım? İlk zamanlarda ne yapayım? Herkesle arkadaşlık kurmaya çalışayım mı, yoksa daha ileriki zamanlarda mı sosyalleşmeye başlayayım? Tecrübeli olanlar cevaplayabilirse iyi olur. Teşekkürler.

"Bana göre birini bulamazsam ben mi onların kafa tarzına uymaya çalışayım?" sakın bak sakın böyle bir şey yapma. Başkaları için kendini değiştirmeye değmez. Seninle arkadaş olmak isteyenler gerçek kişiliğin ile arkadaş olmak istemeli. Seni olduğun gibi kabul etmeli. Öbür türlü edindiğin "arkadaş" seni en ufak fırsatta arkandan vurur.

@I love you lise tecrübemi anlatırsam, bence kendin ol. Eğer belli bir karaktere bürünmeye çalışırsan, o ortamın muhabbeti sarmayacağı gibi yapmacık bir karaktere bürünürsün. O yüzden kendin olmak her zaman iyidir ( dediklerim yanlış anlaşılmasın, sakın sözde sınıfın coolları gibi olma. Arkadaş edineceksen gerçek arkadaşın olsun ama etrafında bu tarz insan yoksa ne muhabbet kur, ne de kendini soyutla )

Hocam böyle bir çabaya girmeye gerek yok zaten zaman içinde arkadaşınız oluyor. Otomatikman bir gruba dahil oluyorsunuz. Çekingen olmayın yeter ki. Fakat deli dumrul da olmayın. Doğal olun.

Ben çok utangacım. Misafirlere hoş geldiniz diyecek kadar. Ama kısa zamanda lisede çok arkadaş edindim. Akışına bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı