Lisede sınıfta kalma nasıl işliyor?

UmursamayanAdam

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 10. sınıfım. Ortalamam şu an 50 ama merak ettiğim bir şey var, mesela yıl sonu ortalamam 50 ama 4 dersten kaldım sınıfı geçiyor muyum kalıyor muyum? 2. dönem çalışarak derslerimi düzeltebilir miyim yoksa geç mi kalınır?

Merhaba arkadaşlar ben 10. sınıfım. Ortalamam şu an 50 ama merak ettiğim bir şey var, mesela yıl sonu ortalamam 50 ama 4 dersten kaldım sınıfı geçiyor muyum kalıyor muyum? 2. dönem çalışarak derslerimi düzeltebilir miyim yoksa geç mi kalınır?

O 3 dersten kalma şeyi 9. sınıflarda sadece olması lazım MEB'in kendi sitesinde yazıyordu.

50 üzeri olsada 3 dersten ve üstünde kalırsan sınıfta kalıyorsun. Benimde ortalamam 62. bilmem kaç ssayısallar dahil ve abuk subuk+ezbere soru sorduğu içinde en iyi olduğm derslerden biri olan Tarihtende şuan kalıyorum. 5 ders etti. Bana soracak olursan 1. Dönem önemli değil birşey belirlemiyor. Önemli olan 2. Dönemin sonu. Derslerine daha ağırlık ver, derste uslu dur uyuyorsan uyuma. Performansları be proje ödevlerini eksiksiz tarihinde getir. Bide çok az da olsa derse katıl, sözlülerinde yardımıyla sınıfı geçebilirsin. Ben öyle yapacağım mesela.

50 üzeri olsa da 3 dersten ve üstünde kalırsan sınıfta kalıyorsun. Benim de ortalamam 62. bilmem kaç ssayısallar dahil ve abuk subuk+ezbere soru sorduğu içinde en iyi olduğm derslerden biri olan tarihtende şu an kalıyorum. 5 ders etti. Bana soracak olursan 1. dönem önemli değil bir şey belirlemiyor. Önemli olan 2. dönemin sonu. Derslerine daha ağırlık ver, derste uslu dur uyuyorsan uyuma. Performansları be proje ödevlerini eksiksiz tarihinde getir. Bir de çok az da olsa derse katıl, sözlülerinde yardımıyla sınıfı geçebilirsin. Ben öyle yapacağım mesela.

Şu an kaldığım dersleri 2. dönem düzeltebilirim. Şu an kaldığım dersler genellikle 40 falan olanlar. Onları düzeltebileceğimi düşünüyorum. Sadece biyoloji ve matematik beni geriyor. 3 dersten kalmak sınıfta kalmak için yeter mi yoksa 3'ün üzerinde yani 4 derstenmi kalmamız lazım. 2. dönem umarım düzeltebilirim notlarımı.

Şu an herkeste olmasi lazim.

50 üzeri olsa da 3 dersten ve üstünde kalırsan sınıfta kalıyorsun. Benim de ortalamam 62. bilmem kaç ssayısallar dahil ve abuk subuk+ezbere soru sorduğu içinde en iyi olduğm derslerden biri olan Tarihtende şu an kalıyorum. 5 ders etti. Bana soracak olursan 1. Dönem önemli değil bir şey belirlemiyor. Önemli olan 2. Dönemin sonu. Derslerine daha ağırlık ver, derste uslu dur uyuyorsan uyuma. Performansları be proje ödevlerini eksiksiz tarihinde getir. Bir de çok az da olsa derse katıl, sözlülerinde yardımıyla sınıfı geçebilirsin. Ben öyle yapacağım mesela.

Hayir dostlar, ortalamanin 50 uzeri olmasi sinifi gecmen icin yeterli, hangi derslerden kaldiysan kal onemli degil. Yil sonu ortalama tabii. (9. sinif degilsen)

Şu an kaldığım dersleri 2. dönem düzeltebilirim. Şu an kaldığım dersler genellikle 40 falan olanlar. Onları düzeltebileceğimi düşünüyorum. Sadece biyoloji ve matematik beni geriyor. 3 dersten kalmak sınıfta kalmak için yeter mi yoksa 3'ün üzerinde yani 4 derstenmi kalmamız lazım. 2. dönem umarım düzeltebilirim notlarımı.
Sayısalların topu beni geriyor. Sene sonlarında o derslerin ortalamalarını 50 ve üzeri hatta 60-65 falan yapsam şükür namazı kılacağım. O durumda bıraktı bu dersler beni.

Geri
Yukarı