Ljaz virüsü ile verilerim kriptolandı

Ali ORUÇ

Centipat
Daha fazla  
.Ljaz uzantılı bir fidye yazılımla karşı karşıyayım, para talep ediyorlar. Etkili bir çözümü olan var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
.Ljaz uzantılı bir fidye yazılımla karşı karşıyayım, para talep ediyorlar. Etkili bir çözümü olan var mı ?
Basit şifrelenmiş ise bir bruteforce yazılımı ile dene, olmaz ise internette bu dosyaları açtığını söyleyen ücretli/ücretsiz hizmetler mevcut, alayı dolandırıcı. Yapacak pek bir şey yok.

Brute Force falan denemene gerek yok. Bu şifreler genelde uzun haneli olur ve milyonlarca kombinayon denetmen gerek. Onda da bulup bulmaması garanti değil.

1. adım: İnternet bağlantısını kesin.
2. adım: İnternet güvenlik yazılımınızla bir tarama gerçekleştirin.
3. adım: Bir fidye yazılım şifre çözme aracı kullanın.
4. adım: Yedeklerinizi geri yükleyin.

Burte Force falan denemene gerek yok bu şifreler genelde uzun haneli olur ve milyonlarca kombinayon denetmen gerek oda bulup bulmaması garanti değil.
4. adım: Yedeklerinizi geri yükleyin1

CTRL+C, CTRL+v yani. Şifre çözme aracı ne yapıyor? Brute Force!

Sence o brute force olmayacak mı? Ayrıca bu tür şeyleri idda eden program/hizmetler zaten %90 ayrı bir virüs oluyor.
ben internetten yapımcısı belli olmayan bir program kullansın demedim. sitede bulunann adımları paylaştım.

Soğuk su içmenizi tavsiye ederim. Fidye yazılımlarına karşı pek yapılabilecek şey yok. Vaktiniz ve imkanınız varsa bruteforce deneyebilirsiniz.

Ben internetten yapımcısı belli olmayan bir program kullansın demedim. Sitede bulunann adımları paylaştım.

Bilgin yoksa hiç yazma o zaman nasıl fikir?

Burte Force falan denemene gerek yok bu şifreler genelde uzun haneli olur ve milyonlarca kombinayon denetmen gerek oda bulup bulmaması garanti değil.
4. adım: Yedeklerinizi geri yükleyin

Yedeklemem yok 3. adım için öneriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı