LKHY fidye virüsü nasıl kaldırılır?

ahmettan37

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün gece kardeşimin indirdiği bir şey yüzünden bilgisayara bu virüs bulaştı ve fotoğraflarıma videolarıma giremiyorum. Bir de text dosyası bırakmış, 999 Dolar istiyor. Fotoğraflarım da hafıza kartında ve yurt dışı gezimden olduğu için benim için çok önemli. İnternette başka bir yerde bunun çözümünü bulamadım. Bu virüsü nasıl kaldırırız?

Ekran Alıntısı.PNG
1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce bir Kaspersky veya ESET gibi bir antivirüs ile tarat. İşe yaramaz ise fotoğrafları yedekleyip forma
Hafıza kartı takılıydı bilgisayar da sonra çıkardım format attım ama bu virüs kalmış. Kaspersky ı deneyeceğim.

Önce bir Kaspersky veya ESET gibi bir antivirüs ile tarat. İşe yaramaz ise fotoğrafları yedekleyip formatla.
Yok. Kaspersky virüs olarak görmedi.

Son düzenleme:
Malwarebytes kullanarak temizlemeyi deneyin.

Temizledikten sonra şifrelenen dosyaları normale döndürmek için Emsisoft'un aracını kullanın ve Decrypt deyin.
Decrypt impossible diyor maalesef.

1707954555861.png

1707954628260.png

Arkadaşlar Drkill programı ile .lkhy etiketi kalktı ama fotolar hala açılmıyor. Var mı çözümü?

Son düzenleme:
Merhaba aynı sorunu haftalardır yaşayan biri olarak lkhy uzantısı olan birini daha ilk defa görüyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim, siber güvenlik bu şifreleri çözene kadar dosyalarınızı geri almanız mümkün değil, para falan vermeyin bu arada :) eğer yedekleme yapabileceğiniz bir harici diskiniz varsa dosyalarınızı (virüslerinizi temizledikten sonra) yedekleyin, bir gün bu uzantı kodları çözülürse dosyaları geri alabiliriz. Halihazırda aynı sorunu yaşıyorum ve sadece en çok işime yarayan birkaç dosya yedekleyebildim ve çözüm bekliyorum. Virüs taraması ve temizliği kesinlikle yapın. Bir de en en en en en önemlisi bütün şifrelerinizi (aklınıza gelen ne şifreniz varsa, face, insta, x, linkedin, gmail, google, outlook, windows vs.) ne varsa değiştirmeye dikkat edin lütfen

Yeni konular

Geri
Yukarı