Localhost'tan açılan sitenin htdocs klasörü nasıl domain'e bağlanır?

fle10a

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle konudan bahsedeyim. Localhost'tan bir site yaptım ve bu siteyi domain alıp bir internet sitesi haline getirmek istedim. Ancak htdocs klasöründeki dosyaları domain'e nasıl bağlayacağım bilmiyorum. Bunun hakkında yardıma ihtiyacım var yardım ederseniz çok sevinirim.

Merhaba öncelikle konudan bahsedeyim. Localhost'tan bir site yaptım ve bu siteyi domain alıp bir internet sitesi haline getirmek istedim. Ancak htdocs klasöründeki dosyaları domain'e nasıl bağlayacağım bilmiyorum. Bunun hakkında yardıma ihtiyacım var yardım ederseniz çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla cloudflare gibi dns şirketlerinden yapabilirsin youtube da cloudflare domain yönlendirmesi şeklinde aratırsan bulabilirsin

Domain satın aldın mı? Domain satın aldıktan sonra ucuz-pahalı fark etmez bir hosting servisi satın alman gerekiyor, satın aldıktan sonra sana NS adresleri verilecektir hosting sağlayıcısı tarafından bunları domainin Nameserver kısmına yazarak hosting ile domaini birbirine bağlayabilirsin. Bağlama işini yaptıktan sonra aktif olması duruma göre 24 saate kadar sürebiliyor.

Daha sonra yine hosting sağlayıcısı tarafından sana FTP bilgileri verilecektir bunlar sayesinde FileZilla gibi programları kullanarak bahsettiğin htdocs dosyalarını siteye aktarabilirsin.

Son düzenleme:
Hosting serverine dosyaları ftp yöntemi ile aktardıktan sonra hosting i domaine bağlaman gerekiyor. Ayrıca host unuz Cpanel'mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı