Logitech G230 kutu açılımı ve ön inceleme

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 gün önce uzun araştırmalarım sonucu logitech G230 kulaklığı aldım. Bu yazımda kulaklığı almak isteyen arkadaşlarımla bir nebze olsa cihazla ilgili kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle kulaklığı vatan computer dan 179 TL gibi bir rakama aldım ve eve geldim kutusunu açtığımda beni ilk aşamada sallanan lambur lumbur bir malzeme karşıladı. Fakat incelemeye başladığımda hiç de öyle olmadığını fark ettim. Kulaklık gerçekten sağlam ve bizim rahatlığımız için üretilmiş adeta (y)

İncelemeye devam ettiğimde gayet şık bir tasarıma sahip olduğunu ve malzeme kalitesinin gerçekten tatmin edeci olduğu gördüm. Hele kulak yastıkları ve kafa üstü yastığımızın yumuşaklığına ve rahatına diyecek yok (y)

Ses kalitesi olarak bakarsak kulaklarınız kulak yastıklarının içinde kaldığı için kulaklık resmen dış ortamla sizin aranızda bir yalıtım görevi görüyor, basları ve tizleri gerçekten güzel iletiyor.

Ses kalitesi de benim hoşuma gitti vel hasıl kelam söyleyeceklerim bu kadar. Fiyatına göre gayet iyi bir ürün tavsiye ederim. Daha detaylı bilgi için sizler için hazırlamış olduğum kutu açılımı ve inceleme video mu izleyebilirsiniz.

Teşekkürler :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soru ve önerilerinizi beklerim o_O

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle emeğine sağlık demek istiyorum. Sağlamlık konusunda herkes hemfikir durumda incelemelerde. Uzun süreli bir kullanım imkanın oldu mu bilmiyorum ama twitch.tv üzerinden yayın yapan oyuncuların genelde uzun süreli kullanımlarda üst bant bölgesinden ağrı yaptığı gibi şikayetleri oluyordu. O konuda bir fikrin varsa bilgilendirme yaparsan çok sevinirim. Kendim zaten hali hazırda Steelseries Siberia Raw kulaklık sahibiyim ama almayı düşünen arkadaşlarım için bu kulaklıkla ilgili kullanıcı yorumları araştırıyorum.

@Faiz Can Kavvas Evet yapıyor bende kullanıyorum ağrı yapıyor ilkten rahat gibi ama biraz zaman geçince ağrı yapıyor ve çıkartmak istiyorsun. Ayrıca çokta sağlam bir ürün değil. Kablosu gereksiz uzun. Mikrofonu çok iyi değil. Logitech'in bu kadar ücret isteyip ama bu ücrete değmeyen 1 numaralı ürünü diyebilirim.

Öncelikle emeğine sağlık demek istiyorum. Sağlamlık konusunda herkes hemfikir durumda incelemelerde. Uzun süreli bir kullanım imkanın oldu mu bilmiyorum ama twitch.tv üzerinden yayın yapan oyuncuların genelde uzun süreli kullanımlarda üst bant bölgesinden ağrı yaptığı gibi şikayetleri oluyordu. O konuda bir fikrin varsa bilgilendirme yaparsan çok sevinirim. Kendim zaten hali hazırda Steelseries Siberia Raw kulaklık sahibiyim ama almayı düşünen arkadaşlarım için bu kulaklıkla ilgili kullanıcı yorumları araştırıyorum.

@Faiz Can Kavvas Evet yapıyor bende kullanıyorum ağrı yapıyor ilkten rahat gibi ama biraz zaman geçince ağrı yapıyor ve çıkartmak istiyorsun. Ayrıca çokta sağlam bir ürün değil. Kablosu gereksiz uzun. Mikrofonu çok iyi değil. Logitech'in bu kadar ücret isteyip ama bu ücrete değmeyen 1 numaralı ürünü diyebilirim.

Arkadaşlar isterseniz biraz kullanım sürecimden bahsedeyim sizlere , kulaklığı ilk taktığınızda hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz gayet hafif ve rahat ama tabiki 5-6 saat sonra her kulaklık gibi ağırlaşır , şçyle örnek vermek gerekirse pazardan 2 kilo domates aldınız ve 30 dakikalık yolu olan evinizin yolunu tuttunuz yolcuğun son dakikalarında o 2 kilo size 10 kilo gibi gelecektir değilmi (y) İşte buda aynı mantık uzun süre kullanımdan sonra ağırlaşıyor . Benim üst kısımdan bir şikayetim yok fakat video yu çektikten sonra uzun süre kullanma imkanım oldu cihazı , benim sıkıntım kulak kısımlarında belli süre sonra tabi bu uzun süre , hafiften kulak terletme sıkıntısı oluyor . E bence buda normal sonuçta koltuğa oturduğunuzdada yaz aylarında belli süre sonra malum yerleriniz ve sırtınız terliyor . :D:D İncelememe ilgi gösterdiğiniz ve videomu izlediğiniz için teşekkür ederim . Farklı sorularınız var ise cevaplamaktan zevk alırım iyi günler (y)

Cihaz güzel cihaz ancak parasını hak etmiyor. Alınabilir bir cihaz, ancak 150-160 lira verilmez. Benim görüşüm tabii ki.
Görüşüne saygı duyarım dostum :)

Kulaklığı yaklaşık olarak 7-8 aydır kullanıyorum. Kulaklık üzerinde daha bir çizik bile yok diyebilirim. Sağlamlık konusunda tamamen size bağlı. Özen göstererek kullanıldığı zaman herhangi bir kırılma olayı yaşanmıyor. Mikrofon kalitesi bu fiyat ürün için çok daha iyi olabilirmiş. Mikrofon basını arttırmadığınız zaman sesinizi çok az alıyor. Logitech'in H110 stereo headset kulaklığında bulunan mikrofon G230'dan daha iyi seviyede. Kulaklığın verdiği ses ise oyunlarda mükemmel. Seslerin nereden geldiğini gayet net bir şekilde duyabiliyorsunuz. Müzik konusunda ise benim gibi bas severseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Gerçi onunda ufakta olsa bir çözümü var aslında. Eğer şarkıları bilgisayar üzerinden mp3 formatında dinliyorsanız Aımp3 adlı programı kurun. Daha sonra seçeneklerinde Dsp yöneticisi kısmına girin. Orada bas yazılı çubuğu kökleyin ve müzik dinlemeye birde bu şekilde devam edin. Ciddi derece bir fark yaratıyor ama sesi biraz kısmanız gerekiyor. Aksi takdirde sesi sonuna kadar açarsanız aşırı derece cızırtı yapıyor. Kısaca G230 için görüşlerim bunlar. Hayırlı olsun bu arada. İyi günlerde kullanın.

Kulaklığı yaklaşık olarak 7-8 aydır kullanıyorum. Kulaklık üzerinde daha bir çizik bile yok diyebilirim. Sağlamlık konusunda tamamen size bağlı. Özen göstererek kullanıldığı zaman herhangi bir kırılma olayı yaşanmıyor. Mikrofon kalitesi bu fiyat ürün için çok daha iyi olabilirmiş. Mikrofon basını arttırmadığınız zaman sesinizi çok az alıyor. Logitech'in H110 stereo headset kulaklığında bulunan mikrofon G230'dan daha iyi seviyede. Kulaklığın verdiği ses ise oyunlarda mükemmel. Seslerin nereden geldiğini gayet net bir şekilde duyabiliyorsunuz. Müzik konusunda ise benim gibi bas severseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Gerçi onunda ufakta olsa bir çözümü var aslında. Eğer şarkıları bilgisayar üzerinden mp3 formatında dinliyorsanız Aımp3 adlı programı kurun. Daha sonra seçeneklerinde Dsp yöneticisi kısmına girin. Orada bas yazılı çubuğu kökleyin ve müzik dinlemeye birde bu şekilde devam edin. Ciddi derece bir fark yaratıyor ama sesi biraz kısmanız gerekiyor. Aksi takdirde sesi sonuna kadar açarsanız aşırı derece cızırtı yapıyor. Kısaca G230 için görüşlerim bunlar. Hayırlı olsun bu arada. İyi günlerde kullanın.
Arkadaşımın sözlerine harfiyen katılıyırum.(y)

6-7 Saat gibi bir süreçten sonra ağrı yapıyor. Fakat o ağrıyı ben daha önce yapmayan bir kulaklık görmedim. Ürün sağlam. Daha 2 gün önce almama rağmen 3-4 kez sertçe düşürdüm fakat bir şey olmadı. Kablosu gereksiz uzun diyorsun ama kablonun üzerinde onu sarman için aparat var. Ayrıca herkesi bilmem ama ben yatağımda yatıp yatak bilgisayarımın karşısında olmasına rağmen açıp müzik dinliyorum ve kablo anca yetişiyor. Yani kısaca o sana göre öyle. Mikrofonuna gelirsek dün tam 5 saat boyunca arkadaşımla CS:GO oynadım. Byu arada ağrı evet var fakat çok az var neyse arkadaşım sesimin gayet iyi geldiğini söyledi ve bende kendim denemek için ses kaydı yaptım Audacity' de. Ve sesi hiç oynamamama rağmen gayet iyi sesi var. Fiyatına gelirsek 150TL ye aldım. Bence hakediyor.

Dün sabah 11:00'dan gece 02:00'a kadar 1-2 defa yemek yeme hariç hiç çıkarmadım diyebilirim. Üst bantları pamuk, rahatlatıyor. Yandakileri zaten hissetmiyorum. :) Arkadaşlar acaba siz yanlış takıyor olmayasınız? Kulağınızı kıvırıp süngerin içine dolduracaksınız. Dışarı kulak taşmayacak :)

6-7 Saat gibi bir süreçten sonra ağrı yapıyor. Fakat o ağrıyı ben daha önce yapmayan bir kulaklık görmedim. Ürün sağlam. Daha 2 gün önce almama rağmen 3-4 kez sertçe düşürdüm fakat bir şey olmadı. Kablosu gereksiz uzun diyorsun ama kablonun üzerinde onu sarman için aparat var. Ayrıca herkesi bilmem ama ben yatağımda yatıp yatak bilgisayarımın karşısında olmasına rağmen açıp müzik dinliyorum ve kablo anca yetişiyor. Yani kısaca o sana göre öyle. Mikrofonuna gelirsek dün tam 5 saat boyunca arkadaşımla CS:GO oynadım. Byu arada ağrı evet var fakat çok az var neyse arkadaşım sesimin gayet iyi geldiğini söyledi ve bende kendim denemek için ses kaydı yaptım Audacity' de. Ve sesi hiç oynamamama rağmen gayet iyi sesi var. Fiyatına gelirsek 150TL ye aldım. Bence hakediyor.
Senin adına sevindim. Hayırlı olsun. Güle güle kullan ama dediklerimde hala kendimi haklı görüyorum. Yani sana şöyle söyliyim herkez kendi malını över ama ben değil. Bir ürünün kötü yanlarını kendi malımda olsa söylerim. Bende şuan kullanıyorum ürünü ve film filan seyrediyorum. Bi Film ortalama 2 saat sürüyor ve Film bittikten sonra kulaklığı çıkarttığım zaman başım çok rahatlıyor. Kulaklıktan ne kadar rahatsız olduğumu anlıyorum. Eğer 4 saat kadar kullanırsam terletmeler oluyor. Şunu da ekliyim bu kulaklıktan önce 20 TL'lk kullanıyordum ses kalitesi aynıydı ve daha çok çıkıyordu. He bu gerekli mi tabiki de hayır G230'un seside yeterli ama parasını hak etmiyor hala aynı fikirdeyim. 70-80 TL'lik bir kulaklık aynı performansı ve rahatlığı sunabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı