Logitech G29 vs Thrustmaster T300 RS GT vs T248

WitcherFate

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yıllardır içimde ukte olarak kalan direksiyon setlerinden birini artık alma niyetindetim.

Daha önce Thrustmaster T150'yi 2-3 gün deneme şansım olmuştu ve beğenmiştim. Gelgelelim şimdi bu setin sıfırı sanırım kalmadı.

Gaming Gen üzerinden Logitech G29 almayü planlıyordum fakat Vatan ve İtopya'da 13.9 bin TL'ye T300 RS GT ile karşılaştım. Evet arada çok ciddi bir fiyat farkı var fakat taksitle aldığım zaman aylık +400₺ gibi bir taksidi sanırım halledebilirim.

Bir de T248 çıkmış sanırım T300 RS parasına yakın. Bu set hakkındaki düşüncelerinizi de merak ediyorum.

Bir de ağırlıklı olarak F1 ve ETS oynamayü planlıyorum fakat seti aldiktan sonra iRacing, Assetto Corsa gibi oyunlara da baslayabilirim. Bir de Logitech alırsam eğer H vites almak ne kadar gerekli?

Bu arada saydığım setleri mağazalardan falan deneme şansım olmadı. Bulunduğum şehirde direksiyon seti stoku olan bile yok.

Herkese yorumları için teşekkür ederim.

Aralarından G29'u çıkarın, sadece dişlili bir sistem kullanıyor. T248 ise hem dişlili hem kayışlı bir sistem kullanıyor ancak T300 RS GT full kayışlı sisteme ve daha güçlü bir motora sahip. En mantıklı seçim T300 RS GT olacaktır.

Evet en mantıklı seçim t300 gibi gözüküyor. Peki nerdeyse ilk defa direksiyon seti alan bir kişinin sizlerin deyimi ile "iddialı" olan bir seti alması mantıklı mı? :)
Birde eğer seçimi Thrustmaster tarafında kullanırsam ve iRacing, Asetto Corsa gibi oyunlarda H vites gerekli olur mu? Thrustmaster direksiyona 9000 vermeye hem bütçem hem mantıgım izin vermez çünkü :)
Bu arada konuyu açarken G923 ü sormayı unutmuşum bu direksiyon hakkında ne dersiniz?

Evet en mantıklı seçim t300 gibi gözüküyor. Peki nerdeyse ilk defa direksiyon seti alan bir kişinin sizlerin deyimi ile "iddialı" olan bir seti alması mantıklı mı? :)
Birde eğer seçimi Thrustmaster tarafında kullanırsam ve iRacing, Asetto Corsa gibi oyunlarda H vites gerekli olur mu? Thrustmaster direksiyona 9000 vermeye hem bütçem hem mantıgım izin vermez çünkü :)
Bu arada konuyu açarken G923 ü sormayı unutmuşum bu direksiyon hakkında ne dersiniz?
Direksiyon setleri uzun yıllarca kullanılabilecek ürünler hocam. Dandik bir şeyle başlayıp 2 kez para vermektense orta seviye (Türkiye'de üst seviye de denebilir🙂) bir ürünle başlayıp sorunsuzca kullanmak daha mantıklı. Hem öğrenme aşamanızda sizi bu hobiden soğutmaz hem de ileride de sıkıntısız şekilde oynarsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

Sim racing oyunlarında dikkat ederseniz H shifter tercih edilmiyor. Çoğunlukla automatic kicker'lı araçlarla (yani debriyaja bile gerek duymadan vites atıp düşüren araçlar) ile paddle shifter kullanılıyor. T300 RS GT kullanıyorum önceki setlerime (DFGT, G29) kıyasla açık ara daha iyidir. G923, G29'un hoparlör ile titreşim eklenmiş versiyonu. Yine dişli sistem kullanılmış yani iyi değildir. T300 çok daha yerinde bir tercih olacaktır, özellikle ACC ve IRacing için.

Sim racing oyunlarında dikkat ederseniz H shifter tercih edilmiyor. Çoğunlukla automatic kicker'lı araçlarla (yani debriyaja bile gerek duymadan vites atıp düşüren araçlar) ile paddle shifter kullanılıyor. T300 RS GT kullanıyorum önceki setlerime (DFGT, G29) kıyasla açık ara daha iyidir. G923, G29'un hoparlör ile titreşim eklenmiş versiyonu. Yine dişli sistem kullanılmış yani iyi değildir. T300 çok daha yerinde bir tercih olacaktır, özellikle ACC ve IRacing için.
Almak istediğim tüm cevapları vermişsiniz hocam teşekkür ederim. 13.9 bin lira şu an iyi bir fiyat mı peki t300 için. Beklesem itopya veya vatan indirim yapar mı sizce?

Almak istediğim tüm cevapları vermişsiniz hocam teşekkür ederim. 13.9 bin lira şu an iyi bir fiyat mı peki t300 için. Beklesem itopya veya vatan indirim yapar mı sizce?
hocam bende bu gün sipariş verdim. siz aldıysanız memnun kaldınızmı? aynı ürünün en ucuzu şuan vatanda. diğer firmalara bakınca 16k-20k bandında bir fiyat çekiyorlar.

hocam bende bu gün sipariş verdim. siz aldıysanız memnun kaldınızmı? aynı ürünün en ucuzu şuan vatanda. diğer firmalara bakınca 16k-20k bandında bir fiyat çekiyorlar.
F1 de deneme şansım oldu sadece henüz ve tavsiye ederim hocam. Yalniz o videolarda sürekli dedikler konik mod mu ne var ya, o hakkaten şart onu takmanizi öneriririm

F1 de deneme şansım oldu sadece henüz ve tavsiye ederim hocam. Yalniz o videolarda sürekli dedikler konik mod mu ne var ya, o hakkaten şart onu takmanizi öneriririm
eyvallah hocam teşekkür ederim. son bir soru. pedallar nasıl. Bir yerde okudumda pedallarda sürtünme varmış sanırım. sizde öyle bir sorun yaşadınızmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı