Logitech G502 Proteus Spectrum İnceleme

Yine bir yaz tatili ve yeni ekipmanlarla merhaba... :aşk:
1 hafta önce 60$'a siparişini vermiş olduğum G502 Proteus Spectrum elime ulaştı ve test etme imkanı buldum. Teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz bir daha yazma gereği duymadım.

*Bir süre için standart düzeylerde kullanmak zorundayım, daha sonra Razer Goliathus da kullanacağım.*

Ürün sade, şık bir kutuda geliyor. Ön ve arka görüntüsü şu şekilde:
IMG_3613.JPG

IMG_3614.JPG

Kutu içeriğinde mouse'un kendisi, garanti belgesi, kısa bir manual ve her biri 3.6 gramdan oluşan 5 adet ağırlık çıkıyor.
IMG_3617.JPG

IMG_3618.JPG

Mouse'u elinize aldığında ilk dikkatini çeken şey mat yüzeyin rahatlığı oluyor. Zamanla bu matlık aşınır mı veya leke tutar mı bilemiyorum fakat ilk bakış için gerçek bir premium hissi var.
İlk tutuşla beraber mouse'un üzerindeki 9 programlanabilir tuş da göze çarpıyor.
Elleri benim gibi küçük olan insanlar için ideal.
USB ucu destekli, örgülü kablo da insanı mutlu eden bir başka detay.
Mouse'un alt kısmında ise aşağı sol sağ olmak üzere üç adet plastik var. Zamanla bunlar da aşınacaktır elbet. Biraz daha büyük olabilirlerdi. Sensör kısmının kapağını açıp ağırlıkları koyabiliyoruz, kişinin tercihine kalmış.
Hiç bir program yüklemeden de mouse'u kullanabildiğiniz gibi Logitech'in gaming software programını yükleyerek mouse'un tam gücüne ulaşabiliyorsunuz.
Programı yüklediğinizde aynı zamanda Proteus Spectrum'u Proteus Core'dan ayıran en önemli şey olan , RGB ışıklandırmadan da faydalanabiliyorsunuz. Program dahilinde 16.8m renk çeşitliliği, çeşitli efekt ayarları mevcut.
Benim şahsen daha önce hiçbir mouse'da görmediğim bir başka detay da infinite scroll tuşu. Bunu kullandığınzda orta tekerlek tek bir tık dönmek yerine sürekli dönüyor. Reddit, 4chan kullanıcıları için mi tasarlandı bilemiyorum artık :D

Bunun dışında sensörü olsun mouse'un malzemesi olsun proteus core ile aynı.

6 yıldır kullanmakta olduğum TT Esports Black'in artık alarm vermesinden sonra kendi fikirlerim şu yönde.
Artıları:
  • Premium hissiyat
  • RGB Işıklandırma
  • MMO&MOBA türevi için ekstra programlanabilir tuşlar
  • Meraklısına fazladan ağırlıklar
  • Infinite Scroll tuşu
  • Yüksek DPI değeri ve işçilik
Eksileri:
  • Sadece G logosunun ışıklandırılmış olması, kenarlara şık RGB konulabilirdi
  • İyice alışana kadar elinizin yanlış tuşlara basması
  • Mouse'un altındaki plastik tutucuların ufak olması

Bunlar dışında G502 zaten hepimizin bildiği bir mouse'du. Logitech Proteus Core'u alıp ışıklandırmış, ballandırmış Spectrum diye bize sunmuş. Ben de kaşıkladım. :açım::açım:
IMG_3619.JPG

Sormak istedikleriniz olursa sorabilirsiniz.
İyi günler!

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı