Logitech G535 vs G435 vs G733 vs Razer Barracuda X

Evet hocam G535'i satın aldım öncelikle memnunum her şeyi yerinde kafaya baskı yapmıyor, rahat, ses kalitesi iyi, rekabetçi oyunlarda sorun çıkarmıyor fakat tek problemi sol kulaklıktan bir çınlama sesi geliyor ama kulaklığın tekerleğini ortada kullanırsanız sorun çıkartmıyor. Bence alabilirsiniz tavsiye ediyorum.
Öncelikle hayırlı olsun hocam. G535 iyi kulaklık ama işte bu kronik sorunu mevcut. Dediğiniz şekilde kullanınca sıkıntı olmuyor ama genelde kablosuz kulaklık önceliğiniz yoksa pek tavsiye etmiyoruz.

Rtings ne kadar güzel ve sağlam site olsada kulaklık gibi bir ürünü bakmak mantıklı değil. Ayrıca 4000 TL'ye adam akıllı wireless kulaklık bulunmuyor oyuzden fiyatına değer g733 arada 4400 TL oluyoor
Bu arada hocam yazdığınız şeyin sebebini çok merak ettim. Neden kulaklık için RTings'e bakılmıyormuş. Bir kulaklık için nerdeyse bulabileceğiniz tüm testleri adamlar yapıp bize sunmuş. Adamların işi kulaklık üzerine. Frekans tepkisinden tutun imagining ve soundstage'e kadar. Genel puanına bakmak pek mantıklı değil evet ama verileri tek tek değerlendirdiğimiz zaman RTing gibi bir sitenin var olduğuna şükretmemiz lazım.

Öncelikle hayırlı olsun hocam. G535 iyi kulaklık ama işte bu kronik sorunu mevcut. Dediğiniz şekilde kullanınca sıkıntı olmuyor ama genelde kablosuz kulaklık önceliğiniz yoksa pek tavsiye etmiyoruz.

Bu arada hocam yazdığınız şeyin sebebini çok merak ettim. Neden kulaklık için RTings'e bakılmıyormuş. Bir kulaklık için nerdeyse bulabileceğiniz tüm testleri adamlar yapıp bize sunmuş. Adamların işi kulaklık üzerine. Frekans tepkisinden tutun imagining ve soundstage'e kadar. Genel puanına bakmak pek mantıklı değil evet ama verileri tek tek değerlendirdiğimiz zaman RTing gibi bir sitenin var olduğuna şükretmemiz lazım.
Cevap çok net ve açık ortada, G433'ye HS 80 WIRELESS'tan daha iyi sesi var demiş, ben ses yalıtımı ve mik kalitesi dışında pek bakmıyorum.

Cevap çok net ve açık ortada, G433'ye HS 80 WIRELESS'tan daha iyi sesi var demiş, ben ses yalıtımı ve mik kalitesi dışında pek bakmıyorum.
Hocam ses daha iyi bir şey demiyor adamlar. Flat hali ne kadar dengeli ise yani verilen frekansı doğruya en yakın ne kadar verebiliyorsa o kadar çok puan alıyor. Çok puan almış olması o kulaklığın diğer kulaklıklardan her zaman daha iyi olduğu anlamına gelmez çünkü bu puanlamanın içine bir sürü kıstas (bas, mid, tiz performansı, imagining, soundstage, frequency response, WHD vs.) giriyor. Ayriyeten siz EQ ayarı yaparak da kulaklığı istenilen kıvama getirebiliyorsunuz. Mesela Blackshark V2'ye EQ ayarı çekerek HS80'e benzetebilirsiniz. Ama şöyle bir şey de var ki her kulaklık EQ ayarına aynı şekilde başarılı bir tepki vermiyor. Biz bu yüzden kulaklık alırken ses profili olarak flat hali en dengeli olan kulaklığı almaya çalışıyoruz ki EQ ayarı yapmadan bile bize doğru ses verebilsin. Sonrasında zaten kulağımızın durumuna ve zevkimize göre bas-tiz ayarı yapıp kullanıyoruz. Bizim için en önemli olan zaten doğru EQ ayarı yapmak için gerekli olan frekans tepkisi grafiği. RTings sağ olsun bize gerekli her türlü bilgiyi sağlıyor. Keşke tüm kulaklıkları test edebilseler ama bu da imkansıza yakın bir şey.

Sonuç olarak RTings sitesinde yer alan veriler kesinlikle referans alınabilecek veriler. Tabi bu veriler belli ölçüm cihazlarıyla ölçülerek alındığı için illaki bazı verilerde yanlışlık vs. çıkma ihtimali mevcut ancak elimizde var olabilecek en detaylı ve doğru veriler yine de RTings'in bize sağladığı veriler. Bizim gidip her kulaklığı deneme imkanımız da olmadığından ve bu imkan olsa bile çoğumuzun odyofil derecesinde bilgisi olmadığından en güvenebileceğimiz veriler yine onların verileri.

Geri
Yukarı