Logitech G733 kulaklık normalden az ses veriyor

Net artar hocam, hatta ben aşırı ses geliyor diye %90'a çekiyorum ses seviyesini Valorant'ta.
Hocam bu konu ile alakalı yaşadığım bir sorunu konu olarak paylaştım fakat rağbet görmedi. Belki siz anlarsınız.

İyi oyunlar,
Bende 733 de Surround sorunu yaşıyorum. Surround test de her adımda aynı seviyede ses geliyor bunu çözmünü bulamadım.

Ses düzeylerini değiştirdiğin halde mi aynı seviyede geliyor?

1699472658863.png

Evet. Bütün ses düzeylerini 1 yaptım ses azaldı ancak hepsinden aynı seviyede ses geliyor. Surround testinde; left channel dediği anda sağdan da aynı seviyede ses geliyor.
Bu arada uygulamaya gelen son güncelleme ile sesler bana daha yüksek perdedenmiş gibi geldi. Yine güçlü değil gibi ama ses iyileştirmesi olduğu kesin. Spotify ve youtube'da bunu iyi bir şekilde hissedebiliyorum. Sende de bir düzelme oldu mu?

Melesef sorunum hala devam ediyor. Başka bir PC de G HUB kurup deneyeceğim. G HUB'u kurup silmekten mevcut ayarlarım da bozuldu ses yükselmesi olduysa bile fark etmedim.

Sorun çözüldü. Sadece Windows 11 de olan mono sesin, ekran görüntüsünde olduğu ve açıklamasında da yazdığı gibi kapalı konumda olması gerekiyor. Bu kadar kolay olan şeyi 2 aydır çözememenin nedeni mono sesi kapalı/açık konuma aldığımda sebebini çözemediğim şekilde bütün ses kanallarıın karışması DC ve ses düzeyi karıştırıcısındaki seslerin PC de takılı olan farklı farklı çıkışlardan gelmesi ve benim ayarı sürekli bir şeyler ters gitti diye yeniden açık konuma getirmem.

Dosya Ekleri

• surround ses sorunu.jpg
    surround ses sorunu.jpg
    82,7 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileği ile.

4 aya yakındır kullanıyorum bende G733'ü. Ürün hem tasarım hem de konfor açısından gerçekten çok güzel. Windows da ve YouTube üzerinden ses yeterince tatmin edici ancak oyunlara girdiğinizde G HUB sesi kısıyor maalesef. Logitech Support ile defalarca görüştüm ürünü G HUB da nasıl devre dışı bırakırım diye defalarca yazıştım ancak bir sonuç elde edemedim.

Sorunu şöyle çözdüm;

Windows Store'dan Dolby Access programını indirin ve kulaklık takılı iken Products kısmından kulaklığınızı programa tanımlayın. Daha sonra settings kısmından Volume leveler on yaptığınız da seste büyük oranda artış oluyor. G HUB üzerinden tüm ayarları default olarak kullanın. Ekolayzer ayarlarını Dolby üzerinden değiştirip ayarlayabilirsiniz.
Program 7 gün ücretsiz. 7 gün sonunda bir defaya mahsus 40 TL civarıydı sanırım ödüyorsunuz ve ömür boyu kullanıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1436262

Not: Uzmansal sesten Dolby Atmos seçmeyi unutmayın.

Merhaba hocam Dolby atmosa bakıyordum ama kulaklıgı maalesef kuramıyorum uzamsal seçten Dolby Atmos gözükmüyor bir fikriniz var mı bu konu hakkında? Şu anda deneme sürümünde, satın almamıştım bu nedenle olabilir mi sizce?

Merhaba hocam Dolby atmosa bakıyordum ama kulaklıgı maalesef kuramıyorum uzamsal seçten Dolby Atmos gözükmüyor bir fikriniz var mı bu konu hakkında? Şu anda deneme sürümünde, satın almamıştım bu nedenle olabilir mi sizce?
Windows 10 mu 11 mi kullanıyorsun?
Bende w11 var dolby'nin uzamsalını görmüyor muhtemelen kulaklık 7.1 sistemli olduğu için sanırım bilmiyorum. kulaklığı zaten 7.1 açarak kullanamıyorum sesi berbat!! oluyor.

Çözümü buldum arkadaşlar. Resimde işaretli ayar kapalı olmalı. Bunu kapattığınızda az ses gelme sorunu düzeliyor.

1703415465083.png

Yeni konular

Geri
Yukarı