Logitech shifter yanlış vitese geçiyor

Onur_9911

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Logitech G29 setimin vitesi 1.vites yerine 3, 3.vites yerine 5'e falan geçiyor. Geri vitese ise hiç geçmiyor. Temassızlık gibi bir durum var ve bu sorunu kafasına göre yapıyor. Bunun çözümünü bilen var mıdır?

Vitesi komple söküp mekanizmayı açıp temizleyip geri kapattım sorun çözülmedi.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Herkese merhaba,

Logitech G29 setimin vitesi 1.vites yerine 3, 3.vites yerine 5'e falan geçiyor. Geri vitese ise hiç geçmiyor. Temassızlık gibi bir durum var ve bu sorunu kafasına göre yapıyor. Bunun çözümünü bilen var mıdır?

Geçmiş olsun.

Herkese merhaba,

Ya potansiyometre bozuldu ki durum oysa gerçekten geçmiş olsun. Ya da potansiyometrenin soketinde oynama var. Uzun kullanım sonrası soketin gevşediğini ve sizin yaşadığınız problemin ortaya çıktığını duymuştum. Ama içini söktüm diyorsunuz haliyle soketler tam oturmuş mu kontrol etmiş olmalısınız. Onun dışında gerçekten potansiyometre bozuldu ise ona uygun olanı bulamazsınız. Bende zamanında G27 vardı. Onun vitesinde de söküp takarken potansiyometreyi kırmıştım. Sonuç olarak bulamamıştım. Ve dediğiniz gibi 1. vites 3'ü 3.vites 5'i algılıyorsa aşağı taraftaki potansiyometre de sorun var demektir. Sağdaki (G27 de sağdaydı sizde G29 vitesi olabilir ama konumun değişeceğini sanmıyorum) potansiyometreye ellemeyin bayağı hassas şeyler. Dediğim gibi ilk aklıma gelen durum kablo ve soket bağlantıların sağlamlığı.

Hocam hortlatıyorum galiba ama bugün bende dediginiz sorunu yaşadım . Logitech Müsteri Hizmetleri ile görüştüm. Ve dedikleri cihazların kablolarını tamamen çıkarın(direksiyondan,güc kaynagida dahil). 10 15 saniye bekleyin. Ve tekrar takın düzelir. Düzelmezse Windows Oyun Denetleyicisinden kalibre edin . Ve tekrar deneyin. Bende işe yaradı. Bundan sonra sorunu yaşayanlar için yazıyorum bu arada.

Geri
Yukarı