LoL hata vermeden oyundan atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

omercetin6034

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32gb cl36 6000mhz ddr5
Ekran kartı
4070 oc 12 gb
Anakart
Asus tuf gamlng z690-plus
İşlemci
i5 13600KF
Merhaba. 3 hafta önce i5 13600KF ve RTX 4070 OC 12 GB 2x16 DDR5 sistem topladım. Yaklaşık 2 haftadır her aksam saat 8'den 12'ye kadar LoL oynuyoruz. Dün akşam sıralı maç oynarken dakika 15 20 civarı ben evlyn ile fight girdim, Zoe bana ulti attı ve oyun aniden dondu. 5 sn öyle kaldı ama Alt Tab atabiliyordum. LoL'ün Client'ine attı. Yeniden bağlan dedim, oyuna giriş yaptım ve devam ettim.

Sizce bu sorun oyundan kaynakli mi yoksa sistemden mi? Sıcaklıklar ve FPS gayet normaldi. GPU 40 45 arasi, CPU 45 50 arasi gidip geliyordu. FPS ise 500 600 arasıydı. 1 kere attı sadece. Sizce oyundan mi yoksa sistemden mi?

Arkadaşıma sordum ve internette baktım. Çoğu oyunla alakalı dedi. FPS'i 240'a sabitleyip oynuyorum yüksek FPS'lerde karaktere lag girdiği için. Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sistem parçalarinda darboğaz var mı eğer yoksa ve herşey yolundaysa sana bi hikaye anlatayım. Arkadaşımın laptop benimkinden kat kat iyiydi lolde 130 140 fps alıyordu ancak ve ancak lucian w su (kostümsüz) adama lag sokuyodu. Kostumlu w da bisey yok baska hicbi durumda bisey yok. Sadece kostumsuz luci w atinca ki buda 30 oyunda 1dir hem luci olcak hem kostumsuz oynucak bu tarz bi durum yasamistik ne yapsa ne etse cozemedi o sorunu istersen bi özel oyunda zoe ile ayni durumu tekrar yap

Dostum sistem parçalarinda darboğaz var mı eğer yoksa ve her şey yolundaysa sana bir hikaye anlatayım. Arkadaşımın laptop benimkinden kat kat iyiydi LoL'de 130 140 FPS alıyordu ancak ve ancak Lucian W su (kostümsüz) adama lag sokuyordu. Kostumlu W da bir şey yok baska hiçbir durumda bir şey yok. Sadece kostumsuz luci W atinca ki bu da 30 oyunda 1'dir hem luci olacak hem kostumsuz oynayacak bu tarz bir durum yasamistik ne yapsa ne etse cozemedi o sorunu istersen bir özel oyunda Zoe ile ayni durumu tekrar yap.

Darboğaz yok kanka sistemde sadece Rust'ta 3 defa oyundan attı sunucudan kaynaklı diye düşünüyorum loldede ben oyunu parça parça indirdim yarısını bugün diğer kalanından yarın gibi indirdim ondanda olabilir Client'i onar diye seçenek var eve geçince onu deniycien Rust'unda dosyaları eksik olduğu için atıyormuş snrm sildim yükledim atmadı 2 haftadır LoL'de daha dün başıma geldi oyuna yeniden bağlandım Zoe ulti falan atti ama atmadı bu sefer bakacağız eve geçince halletmeye çalışacağım sistem sıkıntısız diğer oyunlarda darboğaz yok islemci 1080p de ekran kartını besliyor %100 olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı